چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۰۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ساعت ۱۴:۴۹
فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی:

احداث ۱۲ مدرسه طرح کرامت در خراسان شمالی/ دانش‌آموزان نخبه از تخفیف ثبت‌نام برخوردارند

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از تاسیس 12 مدرسه غیر انتفاعی توسط سپاه در استان خراسان شمالی در راستای تحقق جهاد علمی خبر داد.
احداث ۱۲ مدرسه طرح کرامت در خراسان شمالی/ دانش‌آموزان نخبه از تخفیف ثبت‌نام برخوردارند,

سردار ابوالقاسم چمن، فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی در حاشیه بازدید از مدارس سپاه شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، گفت: مدارس به لحاظ بحث تربیتی، بسیار پر اهمیت هستند .

سردار چمن افزود: اعتقاد داریم که اگر جامعه برای آموزش و پرورش و تربیت نیروی انسانی خود هزینه کند حتماً آن جامعه مراحل تعالی، پیشرفت و تکامل معنویت را طی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امروز نیازمند جهاد علمی هستیم، اظهارکرد: معتقدیم که این جهاد باید از مدارس شروع شود، بنابراین سپاه در حوزه جهاد علمی اگر بخواهد ریشه ای و اصولی اقدام کند باید مدرسه ایجاد کند .

وی ادامه داد: امسال در کنار مدارس موسسه علمی آموزشی امام حسین علیه السلام مدارس و موسسه های کوثر را در سه شهرستان راه اندازی کردیم که این تعداد قبل از شروع سال تحصیلی جاری 6 مدرسه در مرکز استان بود.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: هم اکنون در سال تحصیلی جدید مدارس ما در مقاطع مختلف در شهرستان اسفراین دو مدرسه در شهرستان شیروان دو مدرسه و در بجنورد دوم مدرسه به مدارس کوثر اضافه شد یعنی در حال حاضر ۱۲ مدرسه در مقاطع مختلف در خدمت آموزش و پرورش هستند.

سردار چمن با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی مدارس غیر انتفاعی بحث ساختمان و مکان مدارس است، گفت: با تعاملاتی که با سازمان نوسازی داریم و دستور استاندار مبنی بر شناسایی زمین هایی که در شهرها قابلیت احداث مکان های آموزشی دارد و قرار دادن در اختیار متولیان، این مشکل مدارس غیر انتفاعی رفع می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 12 درصد دانش آموزان کل استان در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می کنند که اگر به این مدارس توجه نشود و متولیان آموزش غیر انتفاعی به دلیل مشکلات ، این آموزش را کنار بگذارند آموزش و پرورش استان به تنهایی نخواهند نتوانست در این زمینه موفق شوند.

فرمانده سپاه استان در خصوص شهریه مدارس غیر انتفاعی این نهاد گفت: شهریه های مدارس منطبق با ابلاغیه های آموزش و پرورش است اما در مناطق طرح کرامت طی تفاهم نامه داخلی که با معاونت اجتماعی و این مدارس منعقد شده تخفیفاتی را برای دانش آموزان نخبه و مستعد قائل می شویم.
انتهای پیام/ حسن آبادی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک