پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۱۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ساعت ۸:۲۳

واکسن آنفلوانزا اثر محافظتی در مقابل ویروس کرونا ندارد

بهره مندی از واکسن آنفلوانزا اثر محافظتی در مقابل ویروس کرونا ندارد و همه افراد باید علاوه برواکسیناسیون آنفلوانزا پروتکل های بهداشتی را به منظور پیشگیری از ابتلا رعایت کنند.
واکسن آنفلوانزا اثر محافظتی در مقابل ویروس کرونا ندارد,

مسئول مبارزه با بیماری های واگیردانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: ویروس آنفلوانزا از ویروس های تنفسی قدیمی است و نوع A به ویژه  H1N1 آن ممکن است به بیماری های شدید ریوی تنفسی منجر شود.

 فلورا انفرادی افزود: علایم آنفلوانزا ناگهانی بوده و در بیشتر افراد با تب، بدن درد شدید و سردرد بروز می کند، این در حالی است که بروز کرونا ویروس در افراد ممکن است با تب همراه نباشد و در برخی موارد پس از بروز علایم دیگر تظاهر کند.

وی با بیان این که تب در بیماری آنفلوانزا جزو علایم قالب بیماری است ، اظهار داشت: آنفلوانزای بدون عارضه به طور معمول 5 روز و بیماری کووید 19 به طور حدودی 3 هفته طول می کشد.

وی تشخیص این دو بیماری را در زمان اپیدمی مشکل اعلام و خاطرنشان کرد: افراد دارای بیماری های زمینه ای و بالای 65 سال، زنان باردار و کودکان زیر 5 سال جزو افراد پرخطر محسوب شده و انجام واکسینایون برای آن ها لازم و ضروری است.

انفرادی یادآور شد: اگر فردی پس از تزریق واکسن آنفلوانزا دچار سرماخوردگی شد باید بیشتر به بیماری کووید 19 مشکوک شد، البته تشخیص قطعی به عهده پزشک است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک