سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۸:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۲۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۵:۳۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ساعت ۲۳:۱۹
امام جمعه آشخانه مطرح کرد:

امروز مذاکره و سازش جای عزت نفس را گرفته است / تجربه دفاع مقدس ثابت کرد، مقاومت راه درست است

امام جمعه آشخانه با اشاره به عزت نفس به عنوان یک از درس های مهم مکتب عاشورا، گفت: متاسفانه امروز عزت غریب است و به بهانه مصالح عمومی، به راحتی با مذاکره و فضای دیپلماتیک معاوضه و معامله می شود.
امروز مذاکره و سازش جای عزت نفس را گرفته است / تجربه دفاع مقدس ثابت کرد، مقاومت راه درست است,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های نمازجمعه ۲٨ شهریور ضمن گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: جنگ ما جنگ دفاعی بود و ملت ایران نشان داد آنجایی که پای دفاع از هویت ملی و آرمان های عزیزتر از هویت ملی در میان است، ایستادگی او ایستادگیِ درس آموز خواهد بود.

 وی با اشاره به درس آموز بودن مقاومت جمهوری اسلامی در برابر متجاوز، خاطرنشان کرد: فلسطینی ها به ما گفتند که ما از جنگ شما از دفاع شما و از ایستادگی شما به صدق شما پی بردیم و از آن الگو گرفتیم.

احمدزاده با بیان اینکه در دین اسلام دفاع؛ به عنوان تکلیف عقلی و شرعی، امری مقدس است، اظهار کرد: ایثارگرانی که در این عرصه جان بر کف نهاده و در دفاع از سرزمین و اعتقادات خود به تکلیف خود عمل کردند جاودانه شدند. 

امام جمعه آشخانه با اشاره به ضرورت تداوم دفاع در تغییر ماهیت جنگ سخت به جنگ نرم، تاکید کرد: در جنگ نرم نیز دفاع امری واجب است چرا که دشمنان در جنگ نرم به دنبال تسخیر باورها و ارزش های ملت و تصرف قلب و مغز آنها برای فروپاشیدن نظام از درون و دست یافتن به خواسته های پلید خود هستند.

احمدزاده با بیان اینکه قدرت معنوی از قدرت ظاهری و اسلحه و موشک قوی تر است، تصریح کرد: عزّت قدرت آفرین است، بنابراین کسی که عزت دارد قدرت معنوی دارد.

وی با تاکید بر اینکه تواضع در برابر دشمن به معنای ضعف است، ادامه داد: اگر تواضعی که از فضایل اخلاقی است هزینه ی دشمن شود، جز ذلت و خفت معنایی نخواهد داشت اما عزت که باشد تفنگدارانِ بزرگترین مدعیان قدرت نظامی جهان را از هول و هراس به گریه می اندازد.

امام جمعه آشخانه با اشاره به عزت نفس، به عنوان یکی از درسهای مکتب عاشورا، اظهار کرد: اخلاق اسلامی اینگونه نیست که از مسلمان انسانی حقیر در برابر دشمنان بسازد بلکه اسلام به مقتضای کمالش، انسان کامل تربیت می‌کند که هم به عزت خود و نیز به افتادگی و تواضع توجه دارد.

وی با اشاره به اینکه افتادگی مومن در برابر مؤمنان بوده و عزت نفسش در برابر دشمنان است، تصریح کرد: متاسفانه امروز عزت غریب است و به راحتی معاوضه و معامله می‌شود و جای خود را با مذاکره و فضای دیپلماتیک و مصالح عمومی عوض کرده است.

احمدزاده گفت: امروز عزت جای خود را با خنده و دست دادن و بغل گرفتن قاتل هزاران انسان بی گناه، عوض کرده است.

وی با اشاره به تحقق عینی شعار ما می توانیم به عنوان یکی از درس های بزرگ دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در طول دوران دفاع مقدس نه تنها  از کوچکترین کمکی توسط بیگانگان برخوردار نبوده بلکه با محاصره همه جانبه نظامی، تسلیحاتی، اقتصادی و سیاسی روبرو بوده است.

احمدزاده ادامه داد:  آنچه توانست در طول این ٨سال جمهوری اسلامی را در برابر همه ی دشمنان داخلی و خارجی استوار نگه دارد، اراده ای بود که شعار ما می‌توانیم را با همه ی توان در وجود یک ملت نهادینه کرده و مبتنی بر این نیروی الهی بود که همه ی توفیقات در طول دفاع مقدس حاصل آمد.

خطیب نماز جمعه آشخانه، افزود: همین اراده و تفکر مقاومت امروز نیز بدون شک رمز عبور از موانع و مشکلات و تحریم ها و فشارها خواهد بود.

وی با اشاره به تبدیل تهدیدها به فرصت در بحران ها، اظهار کرد: درس بزرگ دیگر دوران دفاع مقدس آن است که همواره می‌توان با تدبیر و هوشیاری بزرگترین تهدیدها را به فرصت تبدیل نمود و از آن علیه دشمن استفاده کرد.

احمدزاده، ادامه داد: تجاوز به خاک و کشور اگرچه در نگاه اول تهدیدی علیه نظام اسلامی به حساب می آمد اما همین تهدید در بستر تدبیر ملت و مسئولین نظام اسلامی به راحتی برای شکوفایی استعدادها و توانایی ها بدل شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با برکات هشت سال دفاع مقدس برای جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: ما در جنگ دوست و دشمن را شناختیم و به این نتیجه رسیدیم که باید روی پای خود بایستیم، ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم.

احمدزاده با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با دشمن، ایستادگی و مقاومت است، گفت: دشمنان در طول جنگ تحمیلی نشان دادند تا آخرین توانشان برای نابودی ملت ایران و هویت انقلاب اسلامی تلاش خواهند کرد و آنجایی هم که اقدامی نمی‌کنند نه از سر خیر خواهی بلکه از عجز و سر ناتوانی است. 

وی با اشاره به نتیجه معجزه وار اعتماد کردن به جوانان، به عنوان یکی دیگر از درس های هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: فتح بسیاری از قله های رفیع افتخار در عرصه های مختلف در دهه‌ی چهارم انقلاب اسلامی نیز به دست جوانانی حاصل آمده که آلبوم گشاده ی دوران طلایی ٨ساله را در پیش روی خود داشته و از مکتب شهدا پیروی می کنند.

خطیب نمازجمعه آشخانه با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی در جنگ با دشمنی با نام آمریکا مواجه است، گفت: امروز در جنگ اقتصادی و فرهنگی دو گزینه مقاومت یا سازش را پیش روی خود داریم.

احمدزاده در پایان گفت: در گام اول انقلاب تجربه دفاع مقدس ثابت کرده که مقاومت راه درست است، بنابراین در گام دوم انقلاب اسلامی بهترین گزینه همچنان مقاومت است.

انتهای پیام / کیانمهر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک