یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۱۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ساعت ۱۰:۳۱

اثرات منفی کرونا بر رشته های ورزشی تیمی/ راهکارهای برون رفت از چالش در قرنطینه

بهترین راهکارها و راه حل های ممکن در دوران قرنطینه به دلیل شیوع ویروس کرونا برای ورزشکاران رشته های تیمی تشریح شد.
اثرات منفی کرونا بر رشته های ورزشی تیمی/ راهکارهای برون رفت از چالش در قرنطینه,

به گزارش ایسنا، پس از شیوع ویروس کرونا در کشور چین و سرایت آن به سایر نقاط دنیا، دولت ها تن به قبول شرایط هشدار دادند و مجبور شدند محدودیت هایی از جمله تعطیلی باشگاه ها و فعالیت های ورزشی تیمی و حتی انفرادی را در دستور کار خود قرار دهند.

در نهایت نیز قرنطینه موجب شد تا رقابت های سازمان یافته تعطیل شوند، امکان پرورش حضوری ورزشکاران نباشد، ارتباط حضوری بین ورزشکاران و مربیان قطع شود، شرایط مناسب آموزشی وجود نداشته باشد، امکانات تحرک آزادانه در دسترس نباشد و ورزشکاران به اندازه کافی در معرض نور قرار نگیرند.

بر اساس این مطلب که از سوی محمد خرمی مقدم تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: بر اساس منابع علمی موجود نیز توصیه می شود تا تشویق ورزشکار برای درک قرنطینه به عنوان یک فرصت جهت توسعه ویژگی های آمادگی جسمی و روانی مدنظر قرار گیرد و فضای زندگی ورزشکاران دارای تجهیزات هوازی و مقاومتی باشد.

همچنین استفاده از تمرینات دایره ای بر پایه وزن بدن می تواند به بهبود آمادگی قلبی تنفسی منجر و تمرین مهارت های ورزشی بر پایه نیاز ورزشکاران طراحی شود. در عین حال باید تمرینات آماده سازی ورزشی باید بر پایه عملکرد عصبی-عضلانی تاکید داشته باشد و ورزشکاران نیز آموزش های لازم را در مورد تغذیه پروتئین، ویتامین دی و آبرسانی ببینند.

مسئله مهم دیگر نیز اینکه راهبردهای کنترل بدنی باید به کار گرفته شوند و خستگی ذهنی پیش بینی شود و از نظر ذهنی کنترل صورت گیرد، همچنین باید راهکارهای ریکاوری در نظر گرفته شوند و نظارت روزانه بر تمرینات و شرایط ورزشکار انجام پذیرد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک