جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ساعت ۱۲:۷
مدرس دانشگاه های خراسان شمالی:

علاج مشکلات کشور در گرو دولت جوان انقلابی است

نویسنده کتاب جوانان در جهاد و شهادت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری که علاج مشکلات کشور را دولت جوان انقلابی مطرح کرده اند، گفت: تاریخ بیانگر این است جوانانی که از نظر معنویت و مسائل دینی خودساخته بوده اند، در مدیریت امور از دیگران موفق تر بوده اند.
علاج مشکلات کشور در گرو دولت جوان انقلابی است ,

غلامعلی پارسا، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرآشخانه، با اشاره به اینکه پیروزی جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی، ثمره اعتماد امام خمینی (ره) به جوانان بود، ظهار داشت: جوانان پاسخ این اعتماد را به خوبی دادند و  بخاطر وجود روحیه و نشاط جوانی و توان و انرژی و ظرفیتی که دارند می‌شود به آنها اعتماد کرد.


نویسنده کتاب جوانان در جهاد و شهادت با اشاره به تاریخ صدر اسلام، خاطرنشان کرد: اولین یاران و دوستداران پیامبر اسلام، جوانان بودند که در همین باب پیامبر عزیز اسلام فرمودند پیران با من جنگیدند و جوانان مرا گرامی داشتند.


پارسا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری که علاج مشکلات کشور را دولت جوان انقلابی مطرح کرده اند، اظهار کرد: تاریخ  بیانگر این است که جوانانی که از نظر معنویت و مسائل دینی خودساخته بوده اند، در مدیریت امور از دیگران موفق تر بوده اند.


وی با اشاره به اینکه بار اصلی جنگ تحمیلی و مقابله با دشمن متجاوز، بر دوش جوانان بود، خاطرنشان کرد: ای کاش امروز نیز مانند دوران دفاع مقدس برای اداره کشور به جوانان اعتماد شود.


 کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه متاسفانه امروز از ظرفیت جوانان در تمام عرصه ها و مسئولیت ها استفاده نمی‌شود، تصریح کرد: اعتماد به جوانان حزب اللهی برای حل مشکلات کشور باید از یک جای شروع شده و بکار گیری شوند.


نویسنده کتاب جوانان در جهاد و شهادت، خطاب به جوانان جامعه نیز افزود: طرف دیگر ماجرا خود جوانان هستند که نباید صحنه و میدان را خالی بگذارند و کنار بکشند.


وی ادامه داد: نباید سختی ها و کمبودها باعث عقب نشینی جوانان شود بلکه باید پای کار حاضر شده و توانایی خودشان را نشان بدهند تا تمام آنان که نسبت به جوانان اعتمادی ندارند مجاب شوند تا از این ظرفیت استفاده کنند.


پارسا در پایان با اشاره به اینکه جوانان گذشته خود جوش و جهادی پای کار انقلاب آمدند، گفت: در زمان حاضر هم  نباید عافیت طلبی، یأس، کم تحرکی و تاثیرات رسانه های غربی و فضای مجازی  باعث گمراهی و کنار کشیدن جوانان از میدان عمل شود.

 

انتهای پیام / محمدرضا قاسمی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک