ایسنا/خراسان شمالی پزشک فوق تخصص ریه گفت: واکسن آنفلوآنزا درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد و در تسهیل آن تاثیری ندارد." /> پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ساعت ۸:۵۲
پزشک فوق تخصص ریه:

واکسن آنفلوآنزا، درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد

ایسنا/خراسان شمالی پزشک فوق تخصص ریه گفت: واکسن آنفلوآنزا درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد و در تسهیل آن تاثیری ندارد.
واکسن آنفلوآنزا، درصد ابتلا به بیماری کرونا را کاهش نمی دهد,

دکتر بیوک مرادخانی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: در حال حاضر منظور از انجام واکسیناسیون، واکسن آنفلوآنزای فصلی است که تزریق آن برای همه افراد ضرورتی ندارد.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا فقط به منظور پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزای فصلی توصیه می شود، اظهارکرد: افراد مبتلا به برونشیت مزمن، آسم، سالمندان بالای ۶۵ سال، زنان باردار، شاغلان کادر درمان، مبتلایان به بیماری های قلبی، دیابت و ... در اولویت بهره مندی از واکسن آنفلوانزا قرار دارند.

وی انجام واکسیناسیون آنفلوآنزا را برای افرادی که چاقی مفرط دارند و همچنین کودکان زیر پنج سال ضروری دانست و تاکید کرد: در شرایط کنونی همه افراد با دارا بودن هر شرایطی ، باید پروتکل های بهداشتی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند و با تزریق واکسن آنفلوانزا این تصور را نداشته باشند که ابتلا به بیماری را نخواهند داشت.

وی در خصوص درگیری ریوی قابل توجه مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ توضیح داد: این افراد سطح آنتی بادی محافظت کننده خیلی بالایی دارند و ممکن است تا مدتی مبتلا به این بیماری نشوند، اما رعایت پروتکل ها حتی برای این افراد هم ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که مادران و پدران سالمند دارند ، شاغل بوده و به هر دلیلی  قرنطینه خانگی را رعایت نکردند، عامل انتقال دهنده بیماری به آن ها هستند، بنابراین تا حد امکان تماس با آن ها را محدود کنید و فقط در فضای باز با رعایت فاصله  با آن ها ملاقات داشته باشید.

دکتر مرادخانی یادآور شد: با وجود کوچک ترین علامت سرماخوردگی ، درد بدن و ... از حضور در کنار سالمندان به شدت خودداری کنید و با مراجعه به پزشک و انجام پیگیری های مورد نیاز از سلامت خود مطمین شوید.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک