چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ساعت ۱۶:۲۸

تعلل ۷ ماهه دولت در تدوین آیین‌نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس

عضو کمیسیون عمران مجلس از تعلل ۷ ماهه دولت در تدوین آیین‌نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس انتقاد کرد.
تعلل ۷ ماهه دولت در تدوین آیین‌نامه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس,
مجتبی یوسفی با انتقاد از تعلل 7 ماهه دولت در تدوین آیین نامه اخذ مالیات از خانه های لوکس، اظهار کرد: نمایندگان مجلس در لایحه بودجه سال 99، دولت و سازمان امور مالیاتی را مکلف به اخذ مالیات از خانه های لوکس بالای 10 میلیارد تومان به تناسب قیمت ملک کرده، حال با افزایش 150 تا 200 درصدی قیمت مسکن در چند ماه اخیر، بسیاری از مساکن مشمول این قانون خواهند شد.

وی افزود: یکی از راه کارهای موجود برای مقابله با سفته بازی و نگاه سرمایه ای در بازار مسکن، اخذ مالیات است که در این رابطه، در چند ماه اخیر اقداماتی مانند طرح مالیات بر خانه های لوکس و طرح مالیات بر خانه های خالی تدوین و تصویب شد.

وی گفت: اخذ مالیات از خانه های لوکس و خانه های خالی یک ضرورت است، این رویکرد در تمام کشورها مورد توجه قرار گرفت و دولت ها برای مقابله با دلال بازی و سوداگری، چنین قوانینی را اجرایی کرده اند.

یوسفی ادامه داد: دولت می تواند با درآمدهای حاصل از اخذ مالیات از خانه های لوکس در راستای سرمایه گذاری در حوزه تولید انبوه مسکن اقدام کند، البته به نظر من بازار مسکن به یک سیاست و استراتژی بلند مدت نیاز دارد تا با تغییر دولت‌ها، بازار دچار مشکل یا کمبود نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: دولت باید هر چه سریع تر آیین نامه اخذ مالیات از خانه های لوکس را تدوین و اجرایی کند، چراکه در قانون بودجه سالیانه و طرح جهش تولید و تأمین مسکن بر ضرورت اجرای این مسئله تأکید شده است، حال در صورت عدم اجرای قانون، مجلس از ابزارهای نظارتی همچون تحقیق و تفحص، سئوال و استیضاح از وزرای مربوطه و ورود دیوان محاسبات استفاده خواهد کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/تسنیم 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک