چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ساعت ۹:۳۷

قیمت ماسک در خراسان شمالی ۹۰۰ تومان اعلام شد

استاندار خراسان شمالی از تعیین قیمت ماسک تولیدی استان به مبلغ نهصد تومان خبر داد و گفت: اجازه نمی دهیم هیچ بخشی بیشتر از این قیمت تعیین شده، ماسک تولیدی استان را توزیع کند.
قیمت ماسک در خراسان شمالی 900 تومان اعلام شد,

 

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، محمدعلی شجاعی در کارگروه تنظیم بازار اظهارکرد: در بیست روز گذشته با برگزاری نشست های تخصصی به آنالیز قیمت ماسک در استان پرداختیم، قیمت ماسک تعیین شده توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور یک هزار و 300  تومان است که تلاش کردیم در استان با پای کار آمدن تمامی بخش ها قیمت ماسک تولیدی استان کمتر از این قیمت مصوب به دست مصرف کنندگان برسد.

شجاعی با تاکید بر اطلاع رسانی قیمت مصوب ماسک تولیدی استان در داخل و خارج از مکان های فروش ماسک، گفت: با تعیین سهمیه، واحدهای تولیدی استان باید مجموعا روزانه ١۵٠ هزار ماسک تولید کنند و در صورت نیاز به عرضه بیشتر نیز باید میزان مورد نیاز را تامین کنند.

شجاعی با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی استان، میزان ظرفیت تولید ماسک  روزانه استان را ۴۹۰ هزار اعلام کرد و گفت: میزان ماسک مصرفی روزانه بین  ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار است که بنا بر مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان واحدهای تولیدی باید این میزان را تامین کنند و برای بازاریابی و عرضه مازاد تولید واحدهای تولیدی به آنان کمک خواهیم کرد.

شجاعی با تعیین مهلت ۴۸ ساعته برای اجرای این مصوبه در سطح استان بر نظارت بر اجرای این مصوبه تاکید کرد و افزود: تولید کننده، توزیع کننده و خرده فروشان به هیچ بهانه ای حق افزایش قیمت را ندارند این موضوع باید از سوی متولیان امر به خوبی نظارت شود.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه به دلیل عدم تولید بسیاری از کالاها در داخل استان، خراسان شمالی استانی گران است، افزود: با هدف رعایت بهداشت عمومی جامعه، پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی باید ماسک با قیمت مناسب در سبد خانوار مردم استان قرار بگیرد.

محمدعلی شجاعی ستاد تنظیم بازار استان را تنها مرجع افزایش قیمت ماسک عنوان کرد و گفت: اگر بنا بر تصمیم سطح ملی قیمت مصوب وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، افزایش به همان نسبت قیمت ماسک در استان نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تولیدکننده استان بازار سایر استان ها را نیز در دست بگیرد، افزود: اگر فردی پیدا شود که بازار استان را بر هم زند و ماسک با قیمت مناسب در دست مردم قرار نگیرد این جزو مواردی است که حق نداریم آن فرد را ببخشیم.

شجاعی خطاب به معاونت اقتصادی استانداری دستور داد: طی ابلاغی به تمامی سیستم‌های دولتی در استان اعلام شود که باید خرید ماسک برای جامعه هدف خود را از واحدهای تولیدی استان داشته باشند.

شجاعی با بیان اینکه پایین بودن قیمت ماسک تولیدی استان از قیمت ماسک سایر استانها به معنای پایین بودن کیفیت نیست، افزود: ماسک تولیدی سایر استان ها به دلیل پرداخت هزینه حمل و نقل بالاتر از قیمت ماسک تولیدی استان است.

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک