چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ساعت ۱۰:۳۶
فرمانده انتظامی خراسان شمالی اعلام کرد:

کاهش ۴۹ درصدی تصادفات درون شهری در استان

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: طی نیمه نخست امسال، تصادفات درون شهری در استان تا 49 درصد و تصادفات برون شهری در جاده های استان تا 30 درصد در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته کاهش یافت.
کاهش 49 درصدی تصادفات درون شهری در استان,

سردار علیرضا مظاهری، فرمانده انتظامی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: در نیمه نخست امسال سه هزار و 301 فقره تصادف منجر به فوت، منجر به جرح و منجر به خسارت در سطح معابر درون شهری استان اتفاق افتاد درحالیکه در نیمه نخست سال گذشته تعداد این تصادفات شش هزار و 438 فقره بود.

سردار مظاهری افزود: تعداد تصادفات درون شهری اتفاق افتاده در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه به آن در سال گذشته 49 درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه عنوان کرد: در نیمه نخست امسال بر اثر این تصادفات درون شهری استان 16 نفر فوت و هزار و 291 نفر مجروح شدند درحالیکه در نیمه نخست سال گذشته بر اثر تصادفات درون شهری استان 26 نفر فوت و هزار و 697 نفر مجروح شدند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد متوفیان تصادفات درون شهری استان در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 38 درصد کاهش و تعداد مجروحان نیز 24 درصد کاهش یافتند.

سردار مظاهری تصریح کرد: توجه بیشتر شهروندان به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در سطح معابر درون شهری استان عامل اصلی در کاهش تصادفات درون شهری استان طی نیمه نخست امسال بوده است.

وی در ادامه درباره وقوع تصادفات برون شهری در سطح جاده های استان نیز اعلام کرد: در نیمه نخست امسال 81 فقره تصادف منجر به فوت، 852 فقره تصادف منجر به جرح و 459 تصادف منجر به خسارت در سطح جاده های برون شهری استان اتفاق افتادند که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 30 درصد کاهش یافته اند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی تعداد متوفیان ناشی از وقوع این تصادفات در سطح جاده های برون شهری استان طی نیمه نخست امسال را 100 نفر و تعداد مجروحان را هزار و 225 نفر عنوان کرد و گفت: تعداد متوفیان ناشی از وقوع این تصادفات در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 12 درصد کاهش و تعداد مجروحان نیز 30 درصد کاهش یافته اند.

وی عامل انسانی، کیفیت خودروها و ناایمنی جاده ها را علت اصلی وقوع تصادفات همچنین فوت و مجروح شدن اشخاص در این تصادفات برون شهری بیان کرد.

وی خاطر نشان کرد: 80 درصد از تصادفات برون شهری متاثر از عدم توجه به جلو، انحراف به چپ از خط وسط جاده، عدم رعایت حق تقدم و تخطی از سرعت مطمئنه هستند.

سردار مظاهری یادآور شد: 19 درصد از تصادفات وقوع برون شهری استان طی نیمه نخست امسال در محور بجنورد-جنگل گلستان، 14 درصد از تصادفات در محور بجنورد-فاروج، 9 درصد از تصادفات در محور بجنورد-اسفراین اتفاق افتاده اند.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک