سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۶/۱۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ساعت ۱۶:۱۶

بالا بردن پرچم صلح در برابر دشمنِ زیاده خواه و متهاجم، عینِ خیانت است

امام جمعه آشخانه با تاکید براینکه در مقابل دشمن متهاجم باید ایستاد و جنگید، گفت: بالا بردن پرچم صلح در برابر دشمنِ زیاده خواه و متهاجم، عین خیانت است.
بالا بردن پرچم صلح در برابر دشمنِ زیاده خواه و متهاجم، عینِ خیانت است,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های نماز جمعه ۲۵ مهر ضمن تسلیت ایام عزاداری پیامبر اسلام (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع)، گفت: اصلی ترین و مهم ترین جنبه عقلانیت این است که انسان در محاسبات ذهنی اش هوای نفس و امراض قلبی را دخالت ندهد.
وی با اشاره به امراضی همچون ترس، راحت‌طلبی و قدرت طلبی بعنوان مهمترین امراض، ادامه داد: این امراض که امیال نفسانی محسوب می شوند در محاسبات ذهنی انسان خواسته یا ناخواسته دخالت دارند و تصمیم سازی می کنند لذا باید مراقبت کرد.
احمدزاده با اشاره به تصویر سازی و ایجاد جریان رسانه ای به عنوان یکی از  ترفندهای دشمن در برابر جمهوری اسلامی، اظهار کرد: دشمن و جریان رسانه‌ای او با انواع تصویرسازی ها این امیال را در مخاطبانش( اعم از مسئولان و مردم) را تقویت می کند تا در محاسبات عقلانی آنها اختلال ایجاد نماید.
 وی اظهار کرد: مغرور شدن به چیزهایی مثل جوانی، ثروت، قدرت و زیبایی، عقل را نابود کرده و وقار و هیبت را کم می کند.
امام جمعه آشخانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماجرای صلح امام حسن مجتبی(ع)، خاطرنشان کرد: صلح امام حسن (ع) نتیجه خیانت یارانی چون عبیدالله بن عباس که فردی با نفوذ و فرمانده لشکر امام حسن (ع) محسوب میشده، بوده است.
احمدزاده ادامه داد: اگر صلح و نرمش قهرمانانه برای امام حسن(ع) تدبیر شجاعانه محسوب می شود برای ابن عباس ها که در اطراف امام فراوان بودند خیانت و ننگ و عار ابدی است.
وی افزود: جنگ بر سر صلح زمانی ترجیح دارد که دشمن بنای زورگویی و تعدی و باج‌خواهی نداشته باشد.
خطیب نمازجمعه آشخانه با تاکید براینکه در مقابل دشمن متهاجم باید ایستاد و جنگید، اظهار کرد: بالا بردن پرچم صلح در برابر دشمن زیاده خواه و متهاجم، عین خیانت است.
وی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور، تصریح کرد: آقای رئیس جمهور، مگر شما در هفته قبل نگفتید که ما در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم الان  از صلح سخن گفتن چه معنا و پیامی می تواند باشد.
احمدزاده در پایان با اشاره به اظهارات آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی،  گفت: آقای روحانی شما که می گفتید به والله اگر مشکلات کشور راه‌حل نداشت کاندید نمی‌شدم حالا چه شده که اینگونه سخن می گوئید.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک