پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵/۱۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ساعت ۱۱:۳۳

از دست دادن حس اعتماد به نفس، بدترین تاثیر طلاق بر روی فرزندان است

مدرس حوزه علمیه آشخانه، حس عدم شایستگی و افتادن در دام دوستان ناباب را از بدترین تاثیرات طلاق در فرزندان دانست و گفت: فرزندان طلاق در اغلب مواقع اعتماد به نفس خود را از دست داده لذا هر گونه درخواست غلط دیگران را هم نمی توانند رد کنند که باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد شد.
از دست دادن حس اعتماد به نفس، بدترین تاثیر طلاق بر روی فرزندان است,

اعظم امانی مدرس حوزه ی علمیه فاطمة الزهرا (س) آشخانه در گفتگو با عصراترک با اشاره به تاثیر طلاق بر فرزندان، گفت: طلاق تمامی اعضای خانواده را دچار استرس مي کند، اما براي فرزندان ناگوارتر است.
وی با اشاره به تاثیرات مستقیم طلاق بر زندگی فرزندان، ادامه داد: ترس، خشم، گیج شدن و بهت زدگی از جمله عواطف آزاردهنده ای است که به واسطه طلاق در فرزندان رخ می دهد.
امانی با بیان اینکه بنیان خانواده زمانی که فرزندان در کنار پدر و مادر خود زندگی می کنند، پابرجا محسوب می شود، اظهار کرد: زمانی که طلاق بین زوجین اتفاق می افتد بيش ترین سختی برای فرزندان بوجود مي‌آيد، چرا که امکان دارد حس کنند امنیتی که فضای خانواده براي آنها داشت از بین رفته است.
این مدرس حوزه علمیه با اشاره به مقوله خشم به عنوان یکی ديگر از مظاهر رفتاری فرزندان پس از طلاق، گفت: کودکان از والدین خشمگین هستند و آن ها را سرزنش مي کنند و چه بسا آشکارا والدینشان را سرزنش کنند.
امانی وسواس به تکرار بدون اراده و افراطی امورات روزانه را از دیگر تاثیرات طلاق بر والدین عنوان کرد و افزود: ممکن است نوجوانان خانواده به علت خجالت کشیدن از طلاق والدینشان ترجیح بدهند از دوستانشان فاصله گرفته و تنها بمانند.
 وی با اشاره به نداشتن قدرت تحلیل فرزندان در سنین پایین از اتقاق طلاق، خاطرنشان کرد: مسأله ای که براي کودکان بزرگتر بوجود مي‌آيد این است که حس گناه در طلاق والدین پیدا می کنند.
امانی ادامه داد: معمولاً زمانی که بچه ها دعواهای مجدد والدین خود را دیده و در این دعواها به وفور نقش خودشان را پررنگ ببینند، بعد از طلاق حس گناه مي کنند .
این استاد حوزه علمیه حسادت، سوءظن و سماجت را از دیگر خصوصیاتی عنوان کرد که ممکن است در نوجوانان طلاق بوجود بیاید.
وی حس عدم شایستگی و افتادن در دام دوستان ناباب را از بدترین تاثیرات طلاق در فرزندان برشمرد و افزود: فرزندان طلاق در اغلب مواقع اعتماد به نفس خود را از دست داده و خیال مي کنند مثل ديگر دوست های خود ارزشمند نیستند لذا هر گونه درخواست غلط دیگران را هم نمی توانند رد کنند و از این طريق مشکلاتی عدیده در این مورد خواهند داشت.
امانی در پایان راهکارهای کاهش تاثیرات طلاق بر زندگی فرزندان را اینگونه برشمرد:
۱. با فرزندان در مورد طلاق صحبت کنید.
۲. آنها را مجبور به انتخاب یکی از والدین نکنید.
۳. از افراد خبره کمک و راهنمایی بگیرید.
۴. نظارت بیشتری بر نوجوان داشته باشید.
۵. به فرزندان آرامش و قوت قلب دهید.
۶. در برنامه های آموزشی والدین شرکت کنید.
۷. قوانینی و حد و مرزهایی را برای رابطه با همسر قبلی خود بگذارید.
۸. فرزندان را توانمند کنید و با آنان رابطه صمیمانه داشته باشید.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک