دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ساعت ۹:۱۳

حذف ۲/۳ میلیون همپوشانی بیمه ای/مشکل بیمه ها در ایران

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت، از حذف دو میلیون و ۳۰۰ هزار دفترچه بیمه در طرح همپوشانی بیمه ای خبر داد.
حذف ۲.۳ میلیون همپوشانی بیمه ای/مشکل بیمه ها در ایران,

محمدمهدی ناصحی، با عنوان این مطلب که سازمان بیمه سلامت حدود ۴۰ میلیون بیمه شده دارد،ر، گفت: از این تعداد ۳۴ میلیون نفرتحت پوشش بیمه رایگان هستند که حدود ۲۲ میلیون نفر از آنها در روستاها سکونت دارند.

وی با بیان اینکه وجود پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان به رفع تداخلات دفترچه‌ای کمک می‌کند، افزود: در حال حاضر در دفاتر پیشخوان اگر کسی برای بیمه سلامت ثبت نام کند، بررسی شده و در صورت استفاده از دفترچه تأمین اجتماعی دیگر دفترچه بیمه سلامت برای او صادر نمی‌شود.

ناصحی تاکید کرد: براساس آمار تأمین اجتماعی میان ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر همپوشانی وجود داشت که از این آمار ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تا کنون حذف شده اند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: باید بیمه به عنوان خریدار نقش خود را به درستی ایفا کند، ما به عنوان یک خریدار واقعی مبتنی بر دانش روز باید بتوانیم در این حوزه نقش مؤثری ایفا کنیم، زیرا در بسیاری از کشورها بیمه‌ها نظام سلامت را اداره می‌کنند.

وی افزود: متأسفانه چنین توانی در بیمه‌های ایران وجود ندارد، اما رویکردها به سمتی است که بتوانیم مسیر فعلی را اصلاح کرده و با خرید راهبردی بخشی از مشکلات را از مقابل صنعت بیمه برداریم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک