چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ساعت ۱۸:۱۰
امام جمعه آشخانه مطرح کرد:

کرونا به ما آموخت که آمریکا، کشور اول دنیا نیست

امام جمعه آشخانه گفت: کرونا به ما آموخت و نشان داد که آمریکا کشور اول جهان نیست و آنچه او را برتری بخشیده بزرگنمایی دیگران و اعتماد به نفس کاذبش بوده است.
 کرونا به ما آموخت که آمریکا، کشور اول دنیا نیست,

به گزارش خبرآشخانه، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های نمازجمعه ۲ آبان با اشاره به درپیش بودن سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت، گفت: هفته وحدت از جمله ابتکارات سرنوشت ساز و تاریخ ساز امام راحل بوده که برای همیشه بخش عمده‌ای از توطئه های دائمی استکبار را کم اثر کرده است.
وی ادامه داد: هفته وحدت باعث شده در ایران اسلامی و بسیاری از مناطق دیگر جهان، وحدت تبدیل به یکی از گفتمانهای غالب و رایج بشود.
خطیب نماز جمعه آشخانه اظهار کرد: در شرایط کنونی جهان اسلامی، نیاز است تا به موضوع وحدت، نگاهی عمیق تر داشته باشیم.
احمدزاده در بخش دیگر سخنان خود گفت: انسان امروز به جای اندیشیدن به سلطه و قدرت غلبه بایستی به فکر خود انسانی و موجودیت نسل بشر باشد.
وی افزود: همه انسان‌ها سرنوشت مشترک دارند، لذا باید به امنیت و آبادانی همه انسانها فکر کنیم.
امام جمعه آشخانه خاطرنشان کرد: کرونا به ما آموخت و نشان داد که آمریکا کشور اول جهان نیست و آنچه او را برتری بخشیده بزرگنمایی دیگران و اعتماد به نفس کاذب آن بوده است.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد آمریکا زمین گیر شده و تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در آمریکا بیشتر از کشورهای دیگر است، ادامه داد: همان قدر که در مقابل ویروس کرونا دیگران آسیب پذیر هستند آمریکا نیز چه بسا بیشتر آسیب پذیر است و شما امروز از رسانه‌ها می شنوید که جانباختگان آمریکایی را در گورهای دسته جمعی دفن می کنند.
خطیب نماز جمعه آشخانه با اشاره به کمبود شدید وسایل و تجهیزات پزشکی در آمریکا، اظهار کرد: در آمریکا وضعیت آنقدر بحرانی است که پرستاران آنها به جای استفاده از لباس مخصوص از پلاستیک زباله استفاده می کنند.
وی با اشاره به اینکه کرونا به ما آموخت که کادر درمانی هر کشوری بسیار ارزشمندتر از سلبریتی های حوزه های مختلف هستند، تاکید کرد: باید بشر نگاهی دوباره به ارزش گذاری های خود داشته باشد.
احمدزاده اظهار کرد: کرونا یک آوردگاه فرهنگی بدون برگزاری مسابقه و نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در جهان به راه انداخت
وی خاطرنشان کرد: کرونا نشان داد بعضی کشورها و به طور کلی جهان اولی ها آن قدر هم که نشان می دهند با فرهنگ نیستند و فقط وانمود می‌کردند که خوبند چراکه در شرایط سخت و بحرانی وقایع ملتها خود را در نمودها و رفتار فرهنگی نشان می‌دادند.
امام جمعه آشخانه ادامه داد: اگر جهان دوباره به جهان اول دوم سوم تقسیم بندی شود باید جایگاه بسیاری از کشورها و ملتها به خصوص در عرصه رفتاری و فرهنگی باد تغییر کند.
احمدزاده در پایان گفت: فهمیدیم که با بزک و تبلیغات نمی‌توان رده و جایگاه فرهنگی درست کرد بلکه عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.

انتها پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک