چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۲۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ساعت ۱۲:۱۱
رئیس اتحادیه مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد اعلام کرد:

چگونگی تامین مرغ گرم بازار استان در ابهام

حسین قاسم زاده گفت: با توجه به اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان نتوانست طی دو روز گذشته مرغ گرم مورد نیاز بازار استان را طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار تامین کند، چگونگی تامین نیاز بازار استان به این کالا برای هفته پیش رو هنوز مشخص نیست.
چگونگی تامین مرغ گرم بازار استان در ابهام,

حسین قاسم زاده، رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در محل استانداری خراسان شمالی با حضور مرغداران و مسئولان ذی ربط استان، جلسات در دو شیفیت صبح و عصر به منظور مدیریت تامین نیاز بازار استان به مرغ گرم و تصویب قیمت آن مبتنی بر تصمیم تنظیم بازار برگزار شد.

قاسم زاده افزود: در پایان این جلسات قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده در استان کیلویی 19 هزار و 755 تومان مصوب شد که در همین راستا، سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی برای تنظیم بازار مرغ استان با قیمت مصوب موظف شد تا روزانه 50 تن مرغ گرم از محل مرغداری های استان را تامین کند و به بازار استان تحویل دهد و 10 تن دیگر از نیاز بازار استان به تامین مرغ نیز از خارج از استان تامین شود.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود که اجرای این دستورالعمل از روز سه شنبه جاری انجام شود، عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان دوباره اعلام کرد که از 50 تن فقط می تواند 30 تن را تامین کند و تحویل دهد.

وی گفت: این در حالی است که روز سه شنبه این سازمان فقط توانست 12 تن مرغ را از مرغداری های استان تامین و به بازار استان تحویل دهد که سه تن آن سهم بجنورد شد.

قاسم زاده در ادامه بیان کرد: مابقی تامین نیاز استان در روز سه شنبه نیز توسط کشتارورزان استان از خارج از استان تامین شد اما با توجه به اینکه سود تامین و توزیع این کالا شش هزار تومان بالای فی خرید مرغ، در نظر گرفته شده بود و اتحادیه مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد از تعیین سود شش هزار تومانی بی اطلاع بود و مرغ تامین شده کمتر از سود تعیین شده به مصرف کننده عرضه شد، بنابراین کشتارورزان استان نیز روز چهار شنبه نسبت به تامین مرغ گرم از خارج از استان اقدام نکردند.

وی افزود: در روز چهار شنبه جاری فقط 12 تن مرغ گرم از مرغداری های استان تامین و به بازار استان عرضه شد که سهم بجنورد از آن سه تن بود و این کالا در فروشگاه های زنجیره ای بجنورد به مصرف کننده عرضه شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه روز گذشته فروشگاه های عرضه مرغ در استان که اغلب مستاجر هستند از وضعیت خالی بودن یخچال های خود از این کالا ناراضی بودند همچنین مردم استان که از وضعیت قیمت بالای مرغ نیز بسیار گلایه مند بودند، در همین راستا، اتاق اصناف و اتحادیه اتحادیه مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد همچنین کشتاورزان و موضعین این کالا در استان طی هماهنگی با یکدیگر تصمیم گرفتند که تمام نیاز روز پنج شنبه استان به مرغ گرم را از خارج از استان تامین کنند.

رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌ فروشان و قصابان بجنورد افزود: امروز مرغ گرم تامین شده با قیمت 23 هزار و 800 تومان و حداکثر 24 هزار و 300 تومان به مصرف کنندگان استان عرضه شد.

قاسم زاده یادآور شد: برای تامین مرغ روز شنبه پیش رو نیز هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک