جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۲۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ساعت ۲۳:۵۲
امام جمعه آشخانه مطرح کرد:

منتظر واکنش قاطع دستگاه دیپلماسی کشور هستیم

امام جمعه آشخانه گفت: دستگاه سیاست خارجی کشور آنچنان درگیر و دار بروکراسی ها و قواعد خودساخته و ملاحظات بی‌مورد است که متاسفانه در جریان هتک حرمت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام، هیچ واکنش درخوری از سوی دستگاه دیپلماسی عمومی شاهد نیستیم.
منتظر واکنش قاطع دستگاه دیپلماسی کشور هستیم,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های نماز جمعه ۹ آبان ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت، گفت: برخی بی خردان با توهین به پیامبر اسلام تنها وجهه خود را در بین ملت ها خراب تر می کنند.
وی پیروزی های محور مقاومت و پیشرفت روز افزون اسلام در غرب را مهمترین عوامل هتک حرمت به پیامبر اسلام عنوان کرد و افزود: بررسی حساسیت مسلمانان و بیداری آنها، اتحاد مسلمین و انحراف افکار عمومی از بحران های داخلی فرانسه از دیگر عوامل این هتک حرمت است.
 احمدزاده با بیان اینکه در هیچ برهه از تاریخ، مانند این زمان در میان امت اسلامی وحدت وجود نداشته است، اظهار کرد: اگر بین مسلمانان و دولت‌های اسلامی وحدت وجود داشت نظام سلطه ۷۰ سال قبل در قطب جهان اسلام سرزمین ملت فلسطین را غصب نمی کرد و در اختیار یک رژیم بی‌ریشه قرار نمی داد.
وی با اشاره به اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکنون حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی است بوده است، افزود: امروز مسلمانان در شرایطی در حال ایجاد وحدت بین خود هستند که استکبار جهانی با همه ابزارها، نیروها و متحدانش به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.
خطیب نمازجمعه آشخانه با اشاره به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی توسط برخی از کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: شواهد نشان می دهد این کشورها در گذشته نیز پنهانی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته اند اما امروز آشکار کردند و ما به این کشورهای فریب خورده می گوییم صدای شکستن استخوان های رژیم جعلی صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری شنیده می‌شود.
وی با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری به جونان فرانسوی که دومین نامه ایشان به جوانان اروپایی محسوب می شود، گفت: ارسال این پیام به جوانان فرانسوی بزرگ‌ترین درس دیپلماسی عمومی به دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی بود.
احمدزاده ادامه داد: دستگاه سیاست خارجی کشور آنچنان درگیر و دار بروکراسی ها و قواعد خودساخته و ملاحظات بی‌مورد است که متاسفانه در جریان هتک حرمت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام، هیچ واکنش درخوری از سوی دستگاه دیپلماسی عمومی شاهد نیستیم.
وی افزود: متاسفانه وزارت خارجه به عنوان متولی امر صرفاً به اظهارات رسانه ای دیپلماتیک بسنده کرده و ظرفیت عظیم دیپلماسی عمومی با پشتوانه گرانبهای آرمانهای انقلاب را نادیده گرفته است.
امام جمعه آشخانه با اشاره به اینکه کشور در حال حاضر درگیر یک جنگ ترکیبی جهانی است، اظهار کرد: در شرایطی که ضعف مدیریت ها در کشور کاملا ملموس بوده و کشور نیز درگیر بلای جهانی کرونا است، حفظ انسجام درونی و اتحاد ملی امری ضروری و واجب است.
وی اظهار کرد: مسئولین به تلاش مضاعف، مدیریت جهادی و تصمیم گیری های سنجیده، هوشمندانه و گره‌گشا در اجرا روی آورده و فرصت های اندک باقیمانده را برای خدمت بی‌نظیرترین و مقاوم ترین مردم جهان غنیمت بشمارند.
خطیب نماز جمعه آشخانه با اشاره به توصیه های مقابله با کرونا، گفت: این توصیه ها در حکم ابزار است و آنچه به این ابزار جان و روح می بخشد پروردگار متعال است که باید با دعا و تضرع نظر لطف الهی را که همواره شامل حال ملت ایران بوده است برای عبور از این گردنه نیز کسب کرد.
 احمدزاده در پایان به شش محور توصیه شده توسط مقام معظم رهبری برای مقابله با بحران کرونا اشاره کرد و تصریح کرد: آموزش عمومی مسجد محور و محله محور، تداوم رزمایش مواسات و کمک مومنانه با به میدان آمدن جوانان مومن، رعایت حداکثری مقررات بهداشتی توسط همگان با پیشتازی مسئولان و در نظر گرفتن برنامه حمایتی برای آسیب دیدگان کرونا را از جمله این محورها است.

انتهای پیام / م ق

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک