چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: ۲۸۳۲۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ساعت ۱۰:۲۴

دامداران جاجرمی در دام مشکلات/ از کمبود نهاده های دامی تا نبود مراکز تحویل شیر

دامداران جاجرمی در مسیر تولید شیر و گوشت با مشکلات مختلفی از جمله نبودن نهاده دامی، نبودن جایگاه تحویل شیر، اختصاص ندادن تسهيلات به دامداران روبرو هستند.
دامداران جاجرمی در دام مشکلات/ از کمبود نهاده های دامی تا نبود مراکز تحویل شیر,

به گزارش پایگاه خبری جاجرم،دامداران جاجرمی در مسیر تولید شیر و گوشت با مشکلات مختلفی از جمله نبود نهاده دامی، نبود جایگاه تحویل شیر، اختصاص ندادن تسهيلات به دامداران روبرو هستند.

یکی از دامداران جاجرمی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: نبود محل جمع آوری شیرخام درمرکز شهرستان جاجرم باعث خروج شیر خام تولیدی خصوصا ازدامداری های صنعتی شده است.

وی افزود:  اختلاف قیمت در تحویل شیر خام جاجرم با شهرستان های مجاور هم دلیل دیگر خروج شیر خام است.

این دامدار با بیان اینکه رکورد پایین تولید شیر باعث کم شدن سهمیه یارانه نهاده های دولتی دام می شود، گفت:  خالی شدن دامدار ی ها  از دام مولد به علت نداشتن توان تولید و بالارفتن قیمت آذوقه دام در یک ماه گذشته درشهرستان رو به افزایش است.

وی ابراز داشت: بالارفتن هزینه حمل و نقل و بار از استان های همجوار و کمبود ادوات کشاورزی به منظور تامین خوراک دام در شهرستان در آستانه زمستان ازدیگر مشکلات پیش رو است.

امیر حسین گرایلو یکی دیگر از دامداران جاجرمی گفت: مشکلات دامداران شهرستان جاجرم نبود نهاده دامی، نبود جایگاه تحویل شیر، اختصاص ندادن تسهيلات به دامداران است.

وی با بیان اینکه از مسئولین توقع داریم به دامداری های شهرستان سری بزنند، گفت: در شهرستان های دیگر  از دامدار حمایت می کنند، آب، برق، گاز، نهاده دامی و تسهیلات به دامدار می دهند.
فعالیت 36 دامداری صنعتی در جاجرم

ابوالفضل عباسیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری جاجرم با بیان اینکه شغل بسیاری از جمعیت روستایی و شهری شهرستان فعالیت در حوزه دامداری است، گفت: از آنجایی که فاصله شهرستان از نظر بعد مسافت با سایر شهرستان های استان زیاد است منطقه از نظر شیوع بیماریهای دام ایمن تر است.

در شهرستان جاجرم در حال حاضر ۳۶ دامداری صنعتی گوسفند و گاو فعال است، اظهارکرد: یکی از دامداری های اصلاح نژاد دام سبک  استان در منطقه شوقان با 7 هزار راس گوسفند داشتی در حال فعالیت است که از این مقدار سالانه یک هزار و 125 تن گوشت قرمز وارد چرخه مصرف می شود.

عباسیان گفت: همچنین صنعت تولید گوشت سفید در شهرستان جاجرم از جمله صنایع درآمدزا و شکوفا در منطقه بوده که با وجود دو مرغداری صنعتی و دو واحد پرورش بوقلمون سالانه  ۸۰۰ تن گوشت سفید در این شهرستان تولید می شود.

وی افزود: جهاد کشاورزی شهرستان ضمن پیگیری های مکرر در سال جاری توانسته جهت رفاه حال دامداران و کمک به تولید مقدار 2 هزار و 500 تن نهاده دامی از جمله سبوس ،سویا،ذرت، جو  را جذب و به صورت یارانه ای در اختیار دامداران قرار دهد.

وی اظهار داشت: طی یک سال گذشته سازمان جهاد کشاورزی شهرستان با همت همکاران بخش دام مبلغ۴ میلیارد اعتبار و تسهیلات را در اختیار دامداران صنعتی و سنتی برای ایجاد تاسیسات و خرید دام از طریق بانک کشاورزی و پست بانک قرار داده است.

مدیر جهاد کشاوری گفت: در حال حاضر و طی ماههای آینده مبلغی معادل ۳/۵میلیارد تسهیلات از طریق بانک کشاورزی از محل اعتبارات ماده۵۲ طرح توسعه ملی جهت احداث دامداری های صنعتی و یک هزار قطعه ای بوقلمون اعطا خواهد شد. 

انتهای پیام/ تقی زاده

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک