پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵/۱۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۲۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ساعت ۱۴:۱۲

افشای جزئیات دیدار سرّی مقامات صهیونیست با سرکردگان گروه‌های تروریستی مسلح سوریه

رسانه‌های صهیونیستی جزئیاتی را از دیدار میان مقامات صهیونیست با گروه‌های تروریستی مسلح سوریه در اوج بحران داخلی این کشور فاش کردند.
افشای جزئیات دیدار سرّی مقامات صهیونیست با سرکردگان گروه‌های تروریستی مسلح سوریه,
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المیادین، رسانه‌های صهیونیستی برای اولین بار جزئیات دیدار میان سران این رژیم اسرائیل با گروه‌های مسلح در سوریه را فاش کردند.

در این زمینه شبکه کان رژیم صهیونیستی درباره جزئیات دیدار میان «تامیر هایمان» رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی و «گادی ایزنکوت» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی با گروه‌های افراطی سوریه در سال 2013 گزارش داد.

طبق اطلاعات این شبکه صهیونیستی، داستان دیدار میان دو طرف برای اولین بار منتشر می‌شود که هفت سال پیش در اوج بحران داخلی سوریه «هایمان» با عبور از حصار مرزی با افراط‌گرایان این کشور دیدار کرد.

در جزئیات مربوط به دیدار میان مقام صهیونیستی و افراط‌گرایان سوریه آمده است که این اتفاق اندکی پس از آغاز جنگ داخلی سوریه رخ داد و در آن زمان تامیر هایمان فرماندهی تیپ 36 در جبهه شمالی رژیم صهیونیستی را به‌عهده داشت و مسئول منطقه مرزی سوریه بود.

این شبکه صهیونیستی گزارش داد که در اوایل جنگ سوریه مرزهای فلسطین اشغالی آرام بود و پس از آن اتفاقاتی همچون سرقت مین‌ها و وقوع آتش‌سوزی و... موجب نگرانی صهیونیست‌ها شد.

به گزارش این شبکه «هایمان» همچنین در یک سری مانورها با هدف شبیه‌سازی جنگ علیه تیپ‌های ارتش سوریه شرکت کرد.

شبکه مذکور صهیونیستی افزود که در دستورالعمل‌های رئیس وقت ستاد ارتش رژیم اسرائیل ممنوعیت هرگونه تماس با گروه‌های سوری در خط مرزی مشخص شده بود؛ اما هایمان احساس کرد که این قوانین باید شکسته شود و در سال 2013 توافق کردند که او به‌صورت مخفیانه از حصار مرزی برای دیدار با گروه‌های مسلح سوریه عبور کند.

رومن گافمن، فرمانده تیپ مسئول مرزی با سوریه در ارتش صهیونیستی در این زمینه گفت که گادی ایزنکوت و هایمان برای مشاهده جنگ داخلی سوریه رفته بودند و پس از تماشای این جنگ از چندصدمتری بازگشتند.

در این گزارش همچنین آمده است که رژیم صهیونیستی تجهیزات و مواد غذایی به گروه‌های مسلح سوریه می‌رسانده و زخمی‌های آنها را مداوا می‌کرده است.

انتهای پیام/+

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک