سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ساعت ۸:۱۳

مشکل بزرگ کشور در کنترل کرونا/ عواقب ناگوار سی تی اسکن

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، مشکل بزرگ کشور در کنترل کرونا را، کمبود انجام تست دانست.
مشکل بزرگ کشور در کنترل کرونا/ عواقب ناگوار سی تی اسکن,

مینو محرز،  با تاکید بر اهمیت انجام تست و تشخیص و ایزوله بیماران برای کنترل بیماری، گفت: اوایل که بیماری کرونا وارد ایران شده بود، امکان تست خیلی کم بود و هنوز هم مشکل بزرگ ما در کنترل بیماری، نداشتن تست کافی است.

محرز ادامه داد: یک مقدار شاید آن اوایل شیوع کرونا، همه درگیر آنفلوانزا بودیم و چون تست نداشتیم، نمی‌دانستیم کرونا هست. امسال هم که همه می‌خواهند واکسن آنفلوانزا بزنند، واکسن را نداریم.

وی با عنوان این مطلب که پیشگیری از درمان عقب افتاد، گفت: وقتی یک بیماری عفونی، اپیدمی می‌شود، همیشه پیشگیری را مقدم بر درمان می‌دانیم.

محرز افزود: الان ویروس کرونا از خانواده‌ها بیشتر منتقل می‌شود تا از محل کار، بنابراین باید بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی در خانواده‌ها توجه داشت.

وی با عنوان این مطلب که عدم اثربخشی داروی «رمدسیویر» در بهبود کرونا ثابت شده است، گفت: در حال حاضر برای بیماران بستری، فقط کورتون و ضد انعقاد باید استفاده شود و هیچ داروی دیگری نداریم که اثربخشی آنها برای بهبود بیماران کرونایی ثابت شده باشد.

محرز به طب سنتی اشاره کرد و افزود: عطاری جای طب سنتی را گرفته است. سوءاستفاده عطاری‌ها به اسم طب سنتی از مردم، مشکل ساز شده است. طب سنتی باید مطالعات علمی انجام بدهد و بعد اثر ضد ویروسی گیاهان دارویی را ارائه بدهد.

وی گفت: فقط با جریمه متخلفان بهداشتی می‌توان این بیماری را کنترل کرد.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، افزود: متاسفانه هنوز باور نکرده‌ایم این ویروس حالا حالاها با ما خواهد بود و معلوم نیست چند سال دیگر کرونا باشد.

محرز در پاسخ به این سئوال که ویروس کرونا با کدام علائم ظاهر می‌شود، گفت: این بیماری همه علائم را دارد، اما وقتی با علائم بویایی و چشایی مواجه می‌شویم، کرونا گرفته‌ایم.

وی افزود: مشکل بزرگ ما این است که بیمار با علائم خفیف در خانه تحت درمان قرار می‌گیرد، اما در هفته دوم بیماری، شرایط او سخت می‌شود. لذا، باید خیلی دقت کنیم که هر بیماری در خانه تحت درمان نباشد و از همان ابتدا در بیمارستان بستری شود.

محرز با انتقاد از انجام سی تی اسکن‌های بی مورد برای تشخیص کرونا، گفت: با این وضعیت، در آینده با سیل سرطان پستان در زنان و مردان مواجه خواهیم شد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک