یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۳۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ساعت ۱۱:۳۲
مدیر جهاد کشاورزی جاجرم خبر داد:

کمک بلاعوض ۶۰ میلیارد ریالی برای سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی

ابوالفضل عباسیان گفت: مبلغ ۶۰ میلیارد ریال اعتبارات بلاعوض استانی جهت تجهیز چاه‌های کشاورزی شهرستان به سامانه‌های آبیاری نوین جذب شد.
کمک بلاعوض ۶۰ میلیارد ریالی برای سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی,

ابوالفضل عباسیان،مدیر جهاد کشاورزی جاجرم در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم اظهار کرد: اقلیم خشک و نیمه خشک شهرستان جاجرم  و همچنین تجربیات گذشتگان سبب شد با برنامه‌ریزی مصرف آب را مدیریت کنیم تا در زمان خشک‌سالی و فصل‌هایی که بارشی نداریم دچار کمبود آب نشویم.

وی افزود: سامانه هوشمند آبیاری باهدف حفظ منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب سبب بهبود آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی می‌شوند به‌طوری‌که  آبیاری نوین توسط تجهیزات تحت‌فشار به دو شکل قطره‌ای و کم‌فشار انجام می شود و این سامانه‌ها تا ۷۵ درصد بازدهی دارند.

مدیر جهاد کشاورزی جاجرم تصریح کرد: این مجموعه باهمت کشاورزان و مشاورین و کارشناسان آبیاری توانسته از ابتدای سال در بخش سامانه‌های آبیاری  مبلغ ۶۰ میلیارد ریال اعتبارات بلاعوض استانی را جهت تجهیز چاه‌های کشاورزی شهرستان به سامانه‌های آبیاری نوین را جذب کند.

وی افزود: استفاده و ترویج هرچه بیشتر از سیستم‌های آبیاری نوین کشاورزی، تغییر نگرش کشاورزی سنتی و الگوی کشت جهت استفاده بهینه از منابع آبی به‌منظور توسعه وضعیت اقتصادی و معیشتی کشاورزان از مهم‌ترین اهداف بخش آب‌وخاک و ترویج کشاورزی است به‌نحوی‌که  تولید محصولات در این نوع مزارع و باغات نیز ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

عباسیان خطاب به کشاورزان گفت: هر چاه کشاورزی سطح شهرستان که متقاضی استفاده از این اعتبارات بلاعوض باشد به ازای هر هکتار آبیاری کم‌فشار ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و هر هکتار آبیاری قطره‌ای ۲۲ میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض دولتی دریافت می‌کند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک