شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۳۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ساعت ۱۳:۴
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور عنوان کرد:

تشکیل ۲۰۰ پرونده شهدای سلامت در کشور / کوتاهی در رسیدگی به جامعه ایثارگری

سعید اوحدی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 200 پرونده شهدای سلامتی تشکیل شده ، گفت: از این تعداد پرونده،۶۰ نفر جزو مصادیق شهدا قرار گرفته اند که باید، باقی مانده این پرونده نیز سریع تر تعیین تکلیف شود.
تشکیل 200 پرونده شهدای سلامت در کشور /  کوتاهی در  رسیدگی به جامعه ایثارگری ,

به گزارش عصراترک، سعید اوحدی ، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ظهر امروز در جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان خراسان شمالی اظهار داشت: هر کاری در مقام شهدا و ایثارگران انجام می شود، قطره ای در مقابل عظمت آنها نیست، زیرا ظرفیت های مادی قطعا درد و رنج جانبازان و خانواده شهدا را نمی‌تواند جبران کند.

وی با اشاره به اینکه عقب ماندگی های زیادی داریم، ادامه داد: با گذشت 42 سال از انقلاب اسلامی ایران، زیبنده نظام نیست، که تاکنون مشکل مسکن و اشتغال ایثارگران را رفع نکرده ایم.

اوحدی افزود: این درحالی است که وقتی این افراد شهید شدند صحبتی از این امکانات نبوده است، بلکه آن روزها نخبگان رتبه های برتر کنکور، با گذشتن از تمام خواسته هایشان قدم در میدان گذاشتند و شهادت را انتخاب کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خاطرنشان کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری اگر شهدا نبودند، قطعا امروز در تمامی شهرهای کشور باید با داعش مبارزه می کردیم، بنابراین ما خیلی به این افراد بدهکار هستیم.

اوحدی در رابطه با شهدای سلامت یادآور شد: مسئولیت این کمیته بر عهده وزیر بهداشت است، لذا از دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان تقاضا می شود، پرونده ها را سریع تر تکمیل کرده و به کمیته ملی ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 200 پرونده شهدای سلامتی تشکیل شده است، گفت: از این تعداد پرونده،۶۰ نفر جزو مصادیق شهدا قرار گرفته اند که باید، باقی مانده این پرونده ها نیز سریع تر تعیین تکلیف شود.

اوحدی با بیان اینکه تاکنون برای ۶۲ هزار نفر از جامعه ایثارگران کشور زمین فراهم شده است، افزود: هزینه آماده سازی مسکن برای جامعه ایثارگران کشور صدرصد رایگان است.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: همچنین براساس دستور ریاست جمهور 70 هزار وام مسکن ۱۶۰ میلیون تومانی در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، برای شهرهای کمتر از یک میلیون نفر مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان و برای خانوارهای روستایی مبلغ ۶۰ میلیون تومان با کارمزد چهاردرصد در نظر گرفته شده است.

گفتنی است در سفر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به استان خراسان شمالی دو تفاهم نامه با سه موضوع به امضا رسید که از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه ها تامین زمین برای یک هزار و 800  نفر از ایثارگران، ایجاد اشتغال برای یک هزار نفر از ایثارگران و ساماندهی تمام گلزارهای شهدا بوده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک