شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ساعت ۱۱:۲
فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی:

اجرای موفق طرح محلات اسلامی مشارکت مردمی را می طلبد

سردار ابوالقاسم چمن با بیان اینکه طرح تحقق محلات اسلامی در راستای رفع آسیب های اجتماعی در دستور کار بسیج قرار گرفته است، گفت: محقق شدن این طرح علاوه بر حضور دستگاه ها، مشارکت مردمی را می طلبد.
اجرای موفق طرح محلات اسلامی مشارکت مردمی را می طلبد,

به گزارش عصراترک، سردار ابوالقاسم چمن، فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع)خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در کارگاه توانمند سازی مراکز مشاوره پیشگیری از طلاق در استان خراسان شمالی بهترین نسخه شفابخش برای جامعه بشری امر به معروف و نهی از منکر خواند و اظهار داشت: متاسفانه غفلت ها در این باب باعث شده است که ولایت فقیه از این موضوع به‌عنوان فریضه فراموش شده یاد کند.

وی ادامه داد: اگر این فریضه در جامعه اقامه و اجرایی شود، قطعا سایر فرایض الهی نیز احیا خواهند شد، بنابراین باید مسئولان و افراد جامعه، مسئولیت هایشان را دریابند.

سردار چمن اضافه کرد: معضلات اجتماعی همچون طلاق، موادمخدر، اعتیاد و حاشیه نشینی از جمله آسیب هایی هستند که مقام معظم رهبری جهت رسیدگی به این موضوعات توجه و تاکید فراوان دارد.

وی افزود: دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون در تمامی حوزه ها در تقابل با نظام جمهوری اسلامی ایران تمامی راهکارهایش را به کار گرفته است و با عبرتی که نظام سلطه در جنگ دفاع مقدس از نظام جمهوری اسلامی گرفته است قطعا دیگر در این زمینه ورود نخواهد کرد.

چمن با بیان این که در کشور در حوزه های مختلف با خودباوری جوانان کشور به خودکفایی رسیده ایم، گفت: امروز نظام سلطه می داند، منافع آنها در جغرافیای جهان در تیررس جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت است، بنابراین استراتژی آنها این است که روی موضوع فروپاشی خانواده از طریق امپراطوری رسانه تمرکز کنند .

فرمانده سپاه استان یادآور شد: لذا مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، تاکید بر بحث خانواده و در استان خراسان شمالی با تاکید بر سبک زندگی اسلامی این موضوع را مهم شمردند.

وی گفت: در چند سال اخیر ، مقام معظم رهبری تمدن نظام سلطه را مورد هدف قرار داده است و فروپاشی این نظام را برای ما ترسیم می کند.

وی با اشاره به اینکه در سپاه پاسداران وظیفه اصلی حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است، گفت:  سپاه از نعمت بسیج برخوردار است و از این ظرفیت برای کمک به سایر دستگاه ها استفاده می‌کند ، بنابراین بارها ثابت شده است که هرجا یک اجتماع عظیمی برای برطرف کردن یک مشکل فراهم شده با توفیق الهی همراه شده و قطعا موفقیت آمیز بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه کرونا صدمات زیادی را به جامعه و مردم وارد کرده است، گفت: از ابتدای شروع این بیماری و درگیری‌ مردم با این ویروس بسیج و سپاه همگام با سایر دستگاه ها قدم در میدان عمل گذاشتند.

سردار چمن افزود: طرح شهید سلیمانی که با همکاری سپاه، بسیج، وزرات بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شده است در ۴۰ روز به ۸۲ درصد موفقیت رسیده است.

وی با بیان اینکه  در طرح شهید سلیمانی، سازمان دهی محله‌ای در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در اسفند ماه سال جاری در کمتر از ۲۰ روز تعداد ۱۲۵ هزار بسته بهداشتی و آموزشی برای خانواده های روستایی ارسال شد که در حال حاضر نیز طرح شهید سلیمانی با همین نگاه جلو می رود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای رفع آسیب های اجتماعی نیز طرح تحقق محلات اسلامی در بسیج مدنظر قرار گرفته است که تنها به واسطه عمل دستگاه های اجرایی محقق نخواهد شد، بلکه اجرای موفق این طرح مشارکت مردمی را می طلبد.

انتهای پیام /رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک