جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲/۲۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۳۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ساعت ۱۹:۸

ظریف: سیاست ما در مواجهه با دولت بایدن،«اقدام در برابر اقدام» است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اظهارات وزیر امورخارجه در جلسه این کمیسیون، گفت: طبق گفته ظریف، سیاست ما در مواجهه با دولت بایدن، اقدام در برابر اقدام است.
ظریف: سیاست ما در مواجهه با دولت بایدن،«اقدام در برابر اقدام» است,

ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه برگزار و ۱۲ سوال نمایندگان از وی مطرح شد.

وی بیان کرد: سوالات شامل موضوعاتی مانند واکنش وزارت امور خارجه به سیاست‌های ترکیه در منطقه قفقاز و سدسازی‌های این کشور، مناقشه قره باغ، پیگیری‌های حقوقی مرتبط با ترور شهید سلیمانی، اقدامات صورت گرفته در مورد ترور شهید فخری زاده، اقدامات صورت گرفته در جهت تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه، آخرین وضعیت افتتاح کنسولگری کشورمان در حلب و لاذقیه و پیگیری وضعیت لنج‌های بنادر آبادان، اروندکنار و خرمشهر در تجارت با کویت بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای تصریح کرد: در پی پاسخ‌های وزیر امور خارجه، ۲ نفر از نمایندگان از پاسخ‌های وی قانع شدند.

وی اظهار داشت: همچنین نمایندگان طراح سوال از پاسخ ۵ سوال قانع نشدند و بر ارسال این سوالات به صحن علنی تاکید کردند.

وی بیان کرد: ۵ نفر از نمایندگان هم اعلام نظرشان در پاسخ‌های شنیده شده را منوط به بررسی تکمیلی کردند که در هفته‌های آتی پاسخ خود را به کمیسیون امنیت ملی اعلام خواهند کرد.

عمویی تصریح کرد: در بخش دیگری از این جلسه ۳ ساعته، ظریف گزارشی از آخرین تحولات در سیاست داخلی ایالات متحده و پیش بینی‌ها درباره روند آتی سیاست خارجی این کشور به اعضای کمیسیون امنیت ملی ارائه و تاکید کرد که سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی‌پذیریم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک