جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۳۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ساعت ۲۰:۳۵

وقتی سربازان مستقر در واشنگتن بیش از سربازان آمریکایی حاضر در عراق و افغانستان می‌شود

همزمان با نزدیک شدن به روز تحلیف جو بایدن، تصاویری که از خیابان های واشنگتن منتشر می شوند نشان می‌دهند این شهر به یک پادگان بزرگ تبدیل شده و تعداد سربازان مستقر در پایتخت آمریکا بیشتر از مجموع تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق است.
وقتی سربازان مستقر در واشنگتن بیش از سربازان آمریکایی حاضر در عراق و افغانستان می‌شود,
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های آمریکایی خبر دادند در حدود 25 هزار نیروی گارد ملی آمریکا برای برقراری امنیت مراسم تحلیف در واشنگتن مستقر می شوند و مشخص نیست آنها تا چه مدت در پایتخت خواهند ماند.

استقرار این تعداد از نیروهای گارد ملی آمریکا در واشنتگن تقریبا بی‌سابقه است و بیش از مجموع سربازهای آمریکایی حاضر در افغانستان و عراق هستند.

کریس میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا سه روز قبل اعلام کرد، کشورش اکنون 2500 سرباز در افغانستان و همین تعداد را در در عراق دارد.

در همین حال، در جدیدترین مورد از نگرانی‌های امنیتی، اعلام شد که پلیس فدرال امریکا، مشغول بررسی امنیتی 25 هزار نیروی گارد ملی آمریکا است که برای تامین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن در بیستم ژانویه به واشنگتن فراخوانده شده‌اند.

رایان مک کارتی، مقام غیر نظامی نیروی زمینی آمریکا در پنتاگون گفت، مقامات درباره این تهدید بالقوه هوشیار هستند. وی همچنین به فرماندهان نظامی هشدار داد تا در روزهای پیش از مراسم تحلیف، درباره هرمشکلی مراقب باشند.

این نگرانی ها پس از آن افزایش یافت که برخی از گزارش‌ها از همکاری برخی از نیروهای پلیس و ماموران امنیتی کنگره با مهاجمین در روز ششم ژانویه خبر دادند. همچنین چند روز پیش ماموران امنیتی در واشنگتن فردی مسلح را بازداشت کردند که از مقامات دولتی ایالتی نیومکزیکو است و قصد داشته است در مراسم تحلیف بایدن اقدامات ضد امنیتی انجام دهد. این موضوع موجب شده است که توجهات از گروه‌های افراطی راستگرا و تروریستی، به برخی از ماموران تامین امنیت معطوف کند.


انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک