جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ساعت ۲۰:۳۶

خودکفایی کامل ایران در تولید واگن / تولید ۴۶۰۰ قطعه مورد نیاز صنایع ریلی در داخل کشور

گروه استان‌ها ـ معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با تلاش متخصصان داخلی، واگن و لوکوموتیو داخلی جایگزین نمونه‌های خارجی شده است.
خودکفایی کامل ایران در تولید واگن / تولید ۴۶۰۰ قطعه مورد نیاز صنایع ریلی در داخل کشور,
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، هادی ضیائی مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از مجموعه راه آهن خراسان اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی کشور در دستور کار راه آهن قرار دارد.

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: راه آهن برای ساخت 550قطعه وارداتی صنعت حمل و نقل ریلی کشور دست یاری به سوی شرکت‌های دانش‌بنیان، قطعه سازان و مجموعه‌های دانشگاهی دراز کرده است.

وی گفت: هماهنگی لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت طی دو سال گذشته صورت گرفته و با هدف استفاده از ظرفیت و توانمندی داخلی از واردات ناوگان ریلی به کشور جلوگیری و واگن و لوکوموتیو داخلی جایگزین نمونه‌های خارجی شده است.

ضیایی مهر افزود: به توانمندی و ظرفیت‌های صنایع داخلی اطمینان داریم و درصدد تامین منابع مالی برای سرمایه گذاران این بخش هستیم.

وی گفت: در سال‌های 98و99 ساخت ناوگان ریلی شامل واگن‌های باری و مسافربری و لوکوموتیو در داخل کشور به ترتیب 84و20 درصد افزایش یافته است که همه این توفیقات مرهون توجه و تکیه بر توانمندی‌های شرکت‌های داخلی است.

معاون ناوگان راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید داخلی، رونق و جهش تولید و با تکیه بر توان 296شرکت قطعه ساز و کارخانه های سازنده و بازسازی کننده، شاهد تولید بومی ترمز واگن و "چرخ ملی" در ناوگان ریلی کشور بودیم که نتیجه آن خودکفایی کامل ایران در تولید واگن باری بود.

انتهای پیام/281/ش

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک