یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۳۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ساعت ۹:۲۲

ورود موج جدید سرما و دغدغه بازگشت بحران برق و گاز/ مردم صرفه جویی کنند

وزارت نیرو با صدور اطلاعیه ای از ورود جبهه هوای سرد در روزهای پیش رو و دعوت مردم به مصرف بهینه انرژی خبر داد.
ورود موج جدید سرما و دغدغه بازگشت بحران برق و گاز/ مردم صرفه جویی کنند,
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به کاهش 7 تا 20 درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور از بارش برف و باران در 11 استان و کولاک برف و وقوع بهمن در برخی مناطق خبر داد. وزارت نیرو نیز در همین خصوص اطلاعیه ای صادر کرد.

متن اطلاعیه وزارت نیرو بدین شرح است: "با توجه به نزدیک شدن موج جدیدی از سرما در کشور و افزایش مصرف سوخت و نیاز به پایداری تامین انرژی به منظور بهره‌مندی همه هموطنان به‌ویژه در مناطق سردسیر، به اطلاع هموطنان عزیز  می‌رساند؛ با وجود تلاش‌های شبانه روزی خدمتگزاران سخت‌کوش مردم در وزارت خانه‌های نفت و نیرو برای تامین پایدار انرژی به‌ویژه در مصارف خانگی، تقاضا می‌شود مردم عزیزمان مثل همیشه با همیاری آگاهانه و متعهدانه خدمتگزاران خود را در این امر مهم یاری داده و با مدیریت بهینه مصرف سوخت به ویژه گاز و برق، سایر هموطنان خود را در دریافت مستمر انرژی بخصوص در مناطق سردسیر کشور همراهی نمایند.

ما امیدواریم با همراهی دلسوزانه و متعهدانه مردم در این امر مهم بتوانیم زمستان امسال را هم در شرایط کرونا که دشواری‌های زیادی به کشور تحمیل کرده است، به خوبی پشت سر بگذاریم و قدردان مردم خوب سرزمین‌مان هستیم ."

در واقع این روزها، بروز بحران در تأمین سوخت نیروگاه ها و بروز خاموشی های احتمالی، در وهله اول به میزان مصرف گاز در بخش خانگی بستگی دارد.

شرکت توانیر و شرکت های توزیع برق در سراسر کشور، همچنین خود را برای اعلام خاموشی های برنامه ریزی شده، در صورت افزایش بیش از پیش مصرف گاز در بخش خانگی و محدود شدن سوخت نیروگاه ها، آماده کرده اند.

 

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک