جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۴۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ساعت ۱۷:۱

نوری: تلاش کمیته تای‌چی دوری ورزشکاران از رخوت است/ تجربه شیرین و ارزشمندی داشتیم

رئیس کمیته تایچی چوان فدراسیون ووشو گفت: تمام تلاشم در کمیته تای‌چی‌چوان این بود شرایطی را فراهم‌کنیم که ورزشکار خیلی از میادین ورزشی دور نباشد و دچار رخوت و سستی نشوند.
نوری: تلاش کمیته تای‌چی دوری ورزشکاران از رخوت است/ تجربه شیرین و ارزشمندی داشتیم,
میترا نوری  در خصوص مسابقات تایچی‌چوان قهرمانی کشور اظهار داشت: مسابقات قهرمانی کشور در رشته تایچی چوان امسال به دلیل کرونا در شرایط متفاوتی برگزار شد. تمام تلاش من و همکارانم در کمیته تای‌چی‌چوان بر این بود شرایطی را فراهم‌کنیم که ورزشکاران خیلی از میادین ورزشی دور نباشند و دچار رخوت و سستی نشوند. بر همین اساس پیش‌بینی ما این بود مسابقات در دو مرحله غیر حضوری و حضوری برگزار شود.

وی افزود: در مرحله غیر حضوری هر استان در محل تاریخی استان خود مسابقات را برگزار کردند. برای مثال‌ تبریز در ایل‌گلی و اصفهان در سی‌وسه پل مسابقات را برگزار کردند. کمیته تایچی‌چوان لوکیشن‌های زیبا و ارزشمندی را در هر استان برای فیلمبرداری از اجرای فرم ورزشکاران شناسایی کرد. در واقع دو دستاورد را دنبال می‌کردیم و هدف ما این بود که به واسطه تایچی، کشور خود را معرفی کنیم و به لطف خدا و کمک دوستان بیش از 300 ویدیو به کمیته داوران ارسال و توسط داوران قضاوت شد. 30 بهمن ماه در مرحله نهایی و در بخش زنان و اول اسفند در بخش مردان در مرکز نمایشگاه ایران مال با حضور بیش از 100 ورزشکار برگزار کردیم و در نهایت 12 استان به مرحله نهایی رسیدند.

نوری با اشاره با استقبال ورزشکاران از رقابت‌های تایچی‌چوان قهرمانی کشور عنوان کرد: در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها تعدادی از انجمن‌ها و موسسات خیریه حضور داشتند و فعالیت‌هایی در مسیر امور خیریه انجام دادند. انجمن اهدای عضو ایرانیان که در راستای نهادینه کردن فرهنگ مقدس اهدای عضو تلاش می‌کند، در این بخش حضور داشت. موسسه علی‌ابن ابی‌طالب نیز یک موسسه خیریه است که قهرمانان و المپین‌های زیادی در آن فعالیت دارند و اقدامات گسترده‌ای نیز تاکنون در سطح کشور انجام داده که می‌توان به کمک‌رسانی در سیل استان گلستان و همچنین سیستان و بلوچستان اشاره کرد. خیریه گل نرگس، موسسه دیگری بود که حضور داشت. این موسسه در حمایت از زنان سرپرست خانوار و همچنین بدسرپرست اقدامات موثر زیادی تاکنون انجام داده است.

وی تاکید کرد: بنیاد «سپاس لحظه حال» یکی دیگر از موسسات خیریه فعال است که توانسته خدمات زیادی را در قبال نیازمندان انجام بدهد. همچنین انجمن PKU در حمایت از بیماران PKU اقدام به کمک به آنها کرده است. این بیماران قادر به مصرف پروتئین نیستند و در واقع مصرف مواد پروتئینی به بدن آنها آسیب زیادی می‌زند و بر همین اساس فقط دو کارخانه اقدام به تولید مواد مورد نیاز می‌کنند که انجمن PKU نیز برای فراهم کردن این مواد، اقدامات موردنظر را برای بیماران انجام می‌دهد.

رئیس کمیته تایچی چوان فدراسیون ووشو با اشاره به اینکه حضور پررنگ قهرمانان، مدال‌آوران و چهره‌های ورزشی شناخته شده‌، در ایفای مسئولیت اجتماعی امیدوار‌کننده است، گفت: این نشان می‌دهد که اکثر چهره‌های سرشناس ورزشی کشورمان نسبت به مسئولیت‌شان در قبال جامعه آگاهند و در هر جا بحرانی بوده، وارد میدان شده‌ تا با توجه به توانی که از نظر بسیج کردن کمک‌های مردمی یا آگاهی‌بخشی داشته‌اند، به وظیفه‌شان عمل کنند.

وی تاکید کرد: نکته قابل تأمل خودجوش بودن فعالیت‌های مردمی قهرمانان و ورزشکاران نامدار کشورمان است. به همین دلیل نقش فدراسیون‌های ورزشی و ظرفیت بزرگ و تاثیرگذار آنها آنقدر که باید به کار گرفته نشده است‌. آشنا کردن خانواده ورزش نسبت به دغدغه‌های اجتماعی حاکم بر جامعه باید از سنین کودکی و در راستای برقراری ارتباط موثر آنان در میادین ورزشی جزو‌ رسالت ذاتی فداسیون‌های ورزشی باشد.

نوری تصریح کرد: مسئولان و تصمیم‌گیرندگان کلان ورزش کشور باید نسبت به پتانسیل بالای خانواده بزرگ ورزش کشور آگاهی داشته باشند. حرکت‌های قابل توجهی که توسط ستاره‌های ورزش ایران به صورت خودجوش در حوادثی مانند سیل، زلزله یا شیوع ویروس کرونا صورت گرفت را باید به یاد داشته باشیم و مسئولان باید برای گسترش و همه‌گیر شدن آن در بین قهرمانان مختلف برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی لازم را انجام دهند.

رئیس کمیته تایچی چوان فدراسیون ووشو یادآور شد: برای رسیدن به چنین هدفی که می‌تواند کار‌های بزرگ اجتماعی را در حوزه‌های مختلف پایه‌ریزی کند، برنامه‌های فرهنگی باید از نگاه صرف تزئینی که این روز‌ها مسئولان به آن دارند، خارج شود. در اینصورت می‌توان با آموزش و فرهنگ‌سازی از ظرفیت اجتماعی ورزشکاران برای ایفای نقش فعال در بحران‌هایی که کشور با آن مواجه می‌شود، کمک گرفت. چنین رویکردی علاوه بر تربیت یک ورزشکار آگاه به مسئولیت اجتماعی‌، می‌تواند به فرهنگ‌سازی در سطح جامعه در مسائل مختلف هم تاثیر داشته باشد. در نتیجه یک قهرمان علاوه بر کسب موفقیت ورزشی، در زمینه اجتماعی هم به وظیفه‌ای که بر عهده او است عمل می‌کند.

نوری خاطرنشان کرد: حضور سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌هایی نظیر انجمن اهدای عضو در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی کشور تایچی چوآن، تجربه شیرین و ارزشمندی بود و از این پس حضور انجمن‌ها و فعالان امور خیریه در رویدادهای کمیته تایچی چوآن جزو برنامه‌های مهم و در دستور کار ما خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)


انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک