دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۹/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۵۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ساعت ۱۸:۱

تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند/ بحران صنعت چرم سازی کشور با صادرات دام زنده

رئیس اتحادیه کفش دست دوز با اعلام اینکه امروز اصلا شرایط برای تولید در کشور فراهم نیست گفت: صنعت چرم سازی ما به دلیل صادرات دام زنده زمین گیر شده و هیچ حمایتی از آن صورت نمی گیرد.
تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند/ بحران صنعت چرم سازی کشور با صادرات دام زنده,
رسول شجری با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط تولید در کشور به هیچ عنوان قابل قبول نیست، اظهار داشت: فروش واحدهای صنفی بخش کفش نسبت به سال گذشته با 70 درصد کاهش روبرو شده است این درحالیست که تولیدکننده باید برای 30 درصد فروش خود هزینه های بالای بیمه و دارایی را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ کدام از وعده های دولت در حمایت از تولیدکنندگان ان هم در شرایط کرونا محقق نشده است، گفت: دولت به ما بگوید ما با توجه به کدام فروش باید هزینه های بالای بیمه و دارایی را پرداخت کنیم جالب اینجاست دارایی به جای کمک به واحدهای تولیدی به دنبال کسب درآمدهای جدید برای خود است. و هیچ خبری از حمایت از تولیدکننده داخلی نیست.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز افزود: در حال حاضر واحدهای تولیدی با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند و عرضه بیش از تقاضاست. دولت پاسخ دهد چرا پتروشیمی مواد را به قیمت دلار به تولیدکننده داخلی می فروشد. محاسبات نشان می دهد قیمت مواد پتروشیمی تا 100 درصد افزایش پیدا کرده است در این شرایط کدام تولیدکننده می تواند تولید و فروش خوبی داشته باشد

شجری در ادامه صحبتهای خود با گلایه از اینکه صنعت چرم سازی ما لنگ مواد اولیه است، گفت: آقایان به جای تامین نیاز تولیدکننده داخلی دام ها را به صورت زنده صادر کردند اگر تولیدکنندگان بخواهند کمبود چرم دام های زنده را جبران کنند 4 سال زمان می برد.

وی با گلایه از اینکه هیچ تدبیری برای حمایت از تولیدکننده داخلی وجود ندارد، گفت: تولید با چنگ و دندان مشغول فعالیت است و آینده خوبی برای خود متصور نیست قرار بود در شب عید بخشی از نیاز نقدینگی واحدهای تولیدی جبران شود اما سبد درآمدی خانواده ها کاهش پیدا کرده قیمت تمام شده محصولات بالاست و حتی شرایط کرونا نیز برحجم مشکلات اضافه کرده است. در این شرایط اصلا نمی شود کار تولیدی کرد.

انتهای پیام/ تسنیم 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک