دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۹/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۵۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ساعت ۱۹:۱

ویژگی‌های منحصر به فرد واکسن کرونای رازی چیست؟

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد واکسن کووپارس رازی گفت: داده‌های پژوهشی ۱۰ ساله مؤسسه رازی در روند ساخت واکسن تاثیر فراوانی داشت.
ویژگی‌های منحصر به فرد واکسن کرونای رازی چیست؟,
 کاظم خاوازی در مراسم آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس که صبح امروز در بیمارستان رسول اکرم (ص) برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد یک اتفاق بسیار بزرگ برای واکسن کرونا هستیم که یک تیم مجرب برای آن یکسال زحمت کشیده‌اند، داده‌های پژوهشی 10 ساله مؤسسه رازی در روند ساخت واکسن تاثیر فراوانی داشت.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: ما در مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با شیوع بیماری کرونا در اسفندماه تلاش کردیم تا با تولید واکسنی به مردم و کادر درمان خدمت کنیم. طراحی واکسن بسیار پیچیده است که تا اوایل فروردین واکسن طراحی شد و پس از دوزسنجی و آزمایشها یک بار روی همه حیوانات تست شد و پس از تست حیوانی ما گایدلاین‌ها را ارائه کردیم، از لحاظ تست‌های پیش بالینی کار قوی انجام و پرونده به وزارت بهداشت ارسال شد.

وی تصریح کرد: این واکسن نوترکیب چند ویژگی دارد اولاً اینکه همه ما ایرانی‌ها تاکنون واکسنهای ساخت موسسه رازی را تزریق کرده‌ایم، این پلتفرم که انتخاب شد پلتفرمی است که بهترین واکسن‌سازهای دنیا آن را دنبال می‌کنند؛ این پلتفرم جرم زنده‌ ویروس را وارد بدن نمی‌کند بنابراین یکی از ایمن‌ترین پلتفرم‌ها است؛ از سوی دیگر حجم تزریق بسیار کم و حدود 0.2 میلی‌لیتر است نکته دیگر این پلتفرم این است که واکسن به گونه‌ای طراحی شده که با هیچ واکسن دیگری تداخل ندارد. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دوز استنشاقی برای این واکسن طراحی شده که این ویژگی باعث می‌شود زنجیره انتقال بیماری را بتواند پس از طی مراحل بالینی، قطع کند.

خاوازی درباره تاثیر جهش‌های ویروس کرونا بر واکسن کووپارس رازی بیان داشت: این پلتفرم قابلیت باز طراحی مجدد واکسن را دارد و اگر جهشی رخ دهد، می‌توان آن را بازطراحی کرد.

انتهای پیام/ تسنیم 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک