چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۵۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ساعت ۱۵:۳۰

اتوبوسهای بین شهری نباید بیش از ۵۰ درصد ظرفیت مسافر سوار کنند+ نحوه گزارش تخلف

معاون حمل و نقل سازمان راهداری کشور گفت: در سیستم نرم‌افزاری که فروش بلیط را انجام می‌دهد، ظرفیت ۵۰ درصد را اعمال کردیم و عملاً امکان فروش بیشتر بلیط وجود ندارد مگر اینکه راننده اتوبوس پس از خروج از ترمینال در طول مسیر مسافر سوار کند.
اتوبوسهای بین شهری نباید بیش از ۵۰ درصد ظرفیت مسافر سوار کنند+ نحوه گزارش تخلف,
مهران قربانی درباره رسیدگی به تخلفات اتوبوسهای بین‌شهری که برخلاف پروتکلها در ایام کرونا اقدام به سوار کردن مسافر بیش از حد مجاز، اظهار کرد: بلیط یا به صورت اینترنتی یا در پایانه‌ها به فروش می‌رسد، در سیستم نرم‌افزاری که فروش بلیط را انجام می‌دهد، ظرفیت 50 درصد را اعمال کردیم و عملاً امکان فروش بیشتر بلیط وجود ندارد مگر اینکه راننده اتوبوس پس از خروج از ترمینال در طول مسیر اقدام به سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت مجاز کند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: داخل اتوبوسها در سه نطقه مجزا (ابتدا، انتها و میانه اتوبوس) برگه‌های راهنمایی ثبت شده و مسافران می‌توانند اعترضات خود را با توجه به موارد ذکر شده در این برگه‌ها، در اختیار پلیس، شرکت حمل و نقل‌کننده، سازمان راهداری و نهایتاً سایت 141 قرار دهند.

وی تصریح کرد: البته این موضوعات باید به صورت مستند در اختیار ما قرار بگیرد و شامل عکس یا فیلم و شماره خودرو باشد، در صورت دریافت این مستندات پیگیری خود را درباره تخلف راننده و شرکت‌ حمل‌ نقل‌کننده پیگیری می‌کنیم البته عمدتاً این موضوعات به شرکتهای حمل و نقل برنمی‌گردد و بیشتر موارد مربوط به راننده‌ها هستیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه موارد تخلف در صورت احراز، قطعاً پیگیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: به موارد ارجاع شده نیز در این رابطه به سرعت رسیدگی کردیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک