چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۵۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ساعت ۱۹:۳۱

دنیا درگیر پاندمی آلرژی/ ۳۶ درصد تهرانی ها گرفتار آلرژی ها

رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران، نسبت به شیوع انواع آلرژی ها هشدار داد.
دنیا درگیر پاندمی آلرژی/ ۳۶ درصد تهرانی ها گرفتار آلرژی ها,

مصطفی معین، با عنوان این مطلب که دنیا درگیر پاندمی آلرژی است، گفت: دو سه دهه است که آلرژی‌ها از همه نوعش از آلرژی بینی تا آسم، آلرژی پوستی، آلرژی دارویی، غذایی رو به رشد است که بیشتر به علت تغییر سبک زندگی و تغییرات محیطی و آب هوایی است که آن هم متأثر از نوع زندگی ما انسان‌ها ایجاد شده است.

وی با عنوان این مطلب که تغییرات زیست محیطی یک مسئله جهانی است، به انجام طرح‌های تحقیقاتی در زمینه علل بروز حساسیت‌ها اشاره کرد و افزود: در یکی از این طرح‌ها کرده‌های آلرژن ها مورد بررسی قرار گرفت و تعدادی از گیاهان شناسایی شدند.

معین ادامه داد: این مطالعه نشان داده در مجموع حدود ۳۶.۳ درصد از جمعیت تهران که مورد مطالعه قرار گرفتند، از یکی از آلرژی‌ها رنج می‌برند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود شیوع آلرژی‌ها در دنیا و کشور ما به ۵۰ درصد هم برسد و این مسئله هزینه سنگینی به فرد، خانواده و جامعه تحمیل می‌کند.

معین در خصوص علل بروز آلرژی‌ها، گفت: عوامل ژنتیک و محیطی اثرگذار هستند، اما بیشترین تمرکز در خصوص آن بر سبک ناسالم زندگی و همین طور تغییرات اقلیمی است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک