جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۶۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ساعت ۱۲:۱

حق نداریم به مدافعان سلامت توهین کنیم/ مشکل بیماران غیر کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکی از مهم ‌ترین چالش‌های بحران کرونا را ترس بیماران غیر کرونایی برای مراجعه به مراکز درمانی عنوان کرد.
حق نداریم به مدافعان سلامت توهین کنیم/ مشکل بیماران غیر کرونایی,

 عباسعلی کریمی، یکی از مهم‌ترین چالش‌های بحران کرونا را ترس بیماران غیر کرونا از مراجعه به مراکز درمانی برای ادامه فرایند درمان عنوان کرد و گفت: ما به خصوص در مرکز قلب تهران و مرکز طبی کودکان بیمارانی داشتیم که نیازمند دریافت خدمات فوری بودند ولی به دلیل شرایط کووید ۱۹ به بیمارستان نمی‌آمدند و جانشان در خطر بود.

وی افزود: از این رو غیر از جداسازی فضاهای بیمارستانی و پروتکل‌های درمانی در فواصل موج‌های کرونا و بازدیدهایم به شدت تلاش می‌کردم مسئولان بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران غیر کرونا تبلیغ کنند. قطعاً در ادامه مسیر باید برای این موضوع مهم تمهیداتی بیاندیشیم.

کریمی ادامه داد: باید برای جداسازی بخش‌ها راهکارهای مناسبی پیدا کنیم. این موضوع در شهرهای بزرگی مثل تهران، شیراز، اصفهان و…، که مراکز خصوصی فعالی دارند ممکن است تا حدودی رفع شود ولی در شهرستان‌های کوچک بسیار نگران‌کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر حفظ سلامتی و احترام سربازان خط مقدم جبهه سلامت در مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: باید با این سربازان هم درست مثل سربازان زمان جنگ رفتار شود به طوری‌که تنها دغدغه این عزیزان خدمت رسانی به مردم باشد.

وی افزود: گاهی از روی ناآگاهی برخی افراد، شاهد هجمه‌ها و تهاجماتی به این زحمت کشان بهداشت و درمان کشور هستیم، در حالی‌که در دوران جنگ هیچ‌کس اجازه نداشت به سربازان خط مقدم توهینی کند، امروز هم باید همان‌گونه باشد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک