جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۶۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ساعت ۱۴:۳۰

کانادا نیم میلیون بشکه از تولید روزانه نفت خود کم می‌کند

کانادا ۵۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود را کاهش می‌دهد که به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس جهت متعادل کردن بازار نفت کمک خواهد کرد.
کانادا نیم میلیون بشکه از تولید روزانه نفت خود کم می‌کند,
به نقل از بلومبرگ، تولیدکنندگان بزرگ شن‌های نفتی در غرب کانادا حدود نیم میلیون بشکه در روز تولید خود را در ماه آینده کاهش می‌دهند تا به محدود کردن عرضه جهانی نفت در بحبوحه افزایش قیمت آن کمک کرده باشند.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 شرکت منابع طبیعی کانادا قصد دارد  فعالیت‌های خود را 30 روز به خاطر تعمیرات و نگهداری معلق کند، به این ترتیب 250 هزار بشکه در روز از تولید نفت خام آن کاسته می‌شود. شرکت سانکور انرژی هم 130 هزار بشکه در روز از تولید خود را در کل فصل بهار پایین می‌آورد. شرکت سینکرود کانادا هم به خاطر تعمیرات و نگهداری 70 هزار بشکه در روز از تولید خود را در  سه ماهه دوم متوقف می‌کند.

 کاهش عرضه نفت کانادا به دنبال تصمیم شگفت آور ائتلاف اوپک پلاس برای ادامه کاهش تولید در ماه آینده، حمایت بیشتری از روند افزایش قیمت نفت خواهد کرد. اوپک پلاس قصد داشت 1.5 میلیون بشکه در روز به تولید خود در ماه آوریل اضافه کند ولی تصمیم گرفت فعلاً افزایش تولیدی نداشته باشد.

 این ائتلاف از نزدیک سایر تولیدکنندگان نفت دنیا را هم زیر نظر دارد تا بتواند بازار جهانی نفت را مدیریت کند و افزایش تولید در آمریکای شمالی بزرگترین مشکل آن در سال‌های اخیر بوده است مخصوصاً از طرف میادین نفتی شیل آمریکا و کانادا.

 عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان پس از اجلاس این ائتلاف در روز پنج شنبه گفت:«آمریکا، عربستان، روسیه، کانادا، برزیل و سایر کشورهایی که ذخایر بزرگ هیدروکربن دارند باید با یکدیگر همکاری کنند».

 همکاری کانادا برای متعادل کردن بازار نفت با تولید کمتر مانند کاهش تولید در آمریکا یک استراتژی عامدانه برای مدیریت بازار نیست ولی اهمیت بسیاری دارد. حتی اگر این کاهش تولید کوتاه‌مدت باشد، صنعت شن‌های نفتی کانادا نمی‌تواند در بلند مدت باعث نگرانی عربستان شود چون به خاطر کاهش تقاضا در آینده، این صنعت نمی‌تواند رشد چندانی داشته باشد.

 سالها افزایش تولید، کانادا را به چهارمین تولیدکننده بزرگ نفت خام در دنیا تبدیل کرده ولی نیمی از پروژه‌های توسعه‌ای این کشور به خاطر دوبار سقوط بازار از 2014 متوقف شده‌اند.

 انتهای پیام/ تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک