چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۷۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ساعت ۱۰:۴۳

دوگانگی ورزش تهران در روزهای قرمز کرونایی/ باشگاه‌ها تعطیل، مسابقات فیتنس و شطرنج برقرار!

در شرایطی که مجموعه‌های ورزشی پایتخت به دلیل شرایط کرونا تعطیل شده، اما برگزاری دو رویداد که احتمال ابتلای افراد به این ویروس را افزایش می‌دهد، در دستور کار قرار گرفته است.
دوگانگی ورزش تهران در روزهای قرمز کرونایی/ باشگاه‌ها تعطیل، مسابقات فیتنس و شطرنج برقرار!,
به دنبال موج چهارم شیوع ویروس کرونا در کشور، وضعیت در استان تهران از رنگ نارنجی به رنگ قرمز درآمد تا وضعیت این ویروس خطرناک در پایتخت بدتر از هفته‌های قبلی شود.

پس از آنکه شرایط تهران به لحاظ شیوع کرونا قرمز شد، در حوزه ورزش نیز تصمیماتی اتخاذ شد تا ورزشکاران از شر این ویروس در امان بمانند. مهمترین تصمیم اتخاذ شده در این حوزه، تعطیلی مجموعه‌های ورزشی بود که این کار با دستور ستاد ملی مبارزه کرونا رخ داد. رضا خرم رئیس کارگروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌ها در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در این باره اعلام کرد که در صورت بی‌توجهی مدیران به دستورالعمل ستاد ملی کرونا، با آنها برخورد خواهد شد.

با وجود تعطیلی مجموعه‌های ورزشی، اما دو رویداد بزرگ برنامه ریزی شده که یکی از آنها در حال برگزاری است و دیگری نیز از روز پنجشنبه آغاز می‌شود و نکته مهم اینکه برگزاری هر دو رویداد در فضای مسقف است.

فینال مسابقات شطرنج‌ قهرمانی کشور از روز گذشته (دوشنبه) در محل فدراسیون این رشته با حضور چهره‌های برتر در حال برگزاری است و تا الان نیز با وجود انتقاداتی که پیرامون آن مطرح شده و حتی درخواست‌هایی نیز مبنی بر تعطیلی آن صورت گرفته، اما مسئولان فدراسیون کماکان به برگزاری مسابقات اصرار دارند و ظاهرا به احتمال ابتلای شطرنج‌بازان که در فاصله یک متری از یکدیگر پشت میز نشسته‌اند، اعتقادی ندارند.

رویداد دوم، مسابقات فیتنس قهرمانی کشور است که روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در هتل اسپیناس پالاس برگزار می‌شود. با توجه به برگزاری این مسابقات در فضای مسقف، بیم زیادی از احتمال ابتلای ورزشکاران به کرونا وجود دارد. درست است که مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست کرونا تاکید دارند، اما همه این موارد نیز نمی‌تواند مانع قطعی برای عدم انتقال ویروس باشد. روز گذشته مجید شهیدی مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان از محل برگزاری این رویداد بازدید کرده   است.

حال این سؤال پیش می‌آید که چگونه است که از یک طرف، مجموعه ورزشی‌های در تهران تعطیل می‌شوند و از طرف دیگر دو رویداد کشوری به میزبانی پایتخت برگزار می‌شود و مسئولان نیز ترسی از مواجهه ورزشکاران با کرونا ندارند. این دوگانگی باید چگونه تفسیر کرد؟

قطعاً برای برگزاری چنین رویدادهایی باید مجوز لازم از مسئولان ستاد کرونا نیز اخذ شود. اگر در شرایط قرمز کرونایی تهران این مجوز به مسئولان دو فدراسیون مذکور داده شده باشد، باید گلایه‌ها و انتقادات به سمت ستاد مقابله با کرونا در ورزش نیز برود. اگر هم این مجوز هنوز صادر نشده، باید جلوی برگزاری مسابقات گرفته شده و در صورت لزوم، برخورد لازم نیز صورت بگیرد تا به همین راحتی، جان ورزشکاران بازیچه دست برخی مسئولان نشود.

 

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک