چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۷۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ساعت ۱۱:۶
مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم :

استفاده از اسامی بیگانه در تابلوی واحدهای صنفی ممنوع است

مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم با بیان اینکه استفاده از اسامی بیگانه در تابلوی واحدهای صنفی ممنوع است گفت: در این راستا از 40 واحد صنفی جاجرم بازدید شد که 15 واحد صنفی تذکر گرفتند.
استفاده از اسامی بیگانه در تابلوی واحدهای صنفی ممنوع است,

به گزارش پایگاه خبری جاجرم در طرح نظارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره اماکن با همکاری اتحادیه امور صنفی و نیروی انتظامی شهرستان در جهت ساماندهی استفاده  و بکارگیری اسامی واصطلاحات فارسی به جای عناوین بیگانه از 40واحد صنفی بازدید کردند .

در این بازدیدی که به منظور نظارت بر اماکن و اصناف شهر جاجرم صورت گرفت علی اصغر شکوری رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاجرم گفت : القاب و عناوین بیگانه نباید جایگاهی در فرهنگ جامعه داشته باشد و موارد موجود بایستی با جایگزینی اصطلاحات مناسب فارسی اصلاح شود.

علی اصغر شکوری  افزود: در این طرح نظارتی 15 واحد صنفی تذکر گرفته و متعهد شدند که از القاب و عناوین بیگانه اسنفاده نکنند. لازم به ذکر است که  استفاده و بکارگیری عناوین بیگانه در سردرب مغازه ها،کارگاهها،کارخانه ها و اماکن تولیدی و تجاری ممنوع می باشد و مدیران این اماکن بایستی از عناوین فارسی بجای واژه های بیگانه در سردرب مغازه ها استفاده نمایند.

وی خاطرنشان کرد: با تفاهم نامه ای که با اتاق اصناف شهرستان منعقد شده است از به کارگیری عناوین و القاب بیگانه در شهرستان جلوگیری می شود و با توجه به اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان جاجرم  و با عنایت به همکاری دستگاههای اجرایی،در این شهرستان استفاده از اصطلاحات فارسی،بومی و محلی رایج می باشد.

شکوری عنوان کرد: دستگاه های که به کارگاهها ، کارخانه ها ، اماکن تولیدی و تجاری و خدماتی پروانه تاسیس و پروانه کسب یا بهره برداری یا اجازه تولید و ادامه فعالیت می دهند موظفند پیش از صدور پروانه و اجازه فعالیت به متقاضیان ،ابلاغ کنند تانسبت به انتخاب نام موسسه یا محصولات خود و گزینش نام فارسی اقدام کنند.مدیران اماکن تجاری  و عمومی می توانند درسال جاری با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  در خصوص انتخاب نام مناسب برای مکان تجاری و تولیدی خود اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک