چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۷۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ساعت ۱۲:۲۰
مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی خبر داد:

اهدای خون ۵۳۳ نفر از خراسان شمالی در ایام نوروز / افزایش ۲۶ درصدی مراجعات در مقایسه با سال ۹۹

حسین زارع با اشاره به اینکه در ایام نوروز 613 نفر داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت و سیار خونگیری خراسان شمالی مراجعه داشته اند، گفت: از بین مراجعه کنندگان 533 نفر موفق به اهدای خون شدند.
اهدای خون 533 نفر از خراسان شمالی در ایام نوروز / افزایش 26 درصدی مراجعات در مقایسه با سال 99,

حسین زارع، مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: در نوروز1400( از 29 اسفند تا پایان 13 فروروردین ) 613 نفر داوطلب اهدای خون به مراکز ثابت و سیار خونگیری خراسان شمالی مراجعه داشته اند.

 

 وی با اشاره به اینکه از بین مراجعه کنندگان 533 نفر موفق به اهدای خون شدند، گفت: از این اهداکنندگان خون 27 نفر را زنان، 87 نفر اهدا کننده بار اول و 269 نفر اهدا کننده مستمر تشکیل داده اند.

 

زارع اضافه کرد: در حال حاضر شاخص اهدای خون خراسان شمالی 31.85 درصد و شاخص اهدای خون بانوان 16.5 درصد، شاخص اهدای مستمر 59.56 درصد و شاخص جذب (باراول) 63.16 درصد است که آمار مقایسه ای نسبت به سال قبل26.39  درصد افزایش در مراجعه، 24.52 درصد افزایش در خونگیری و 17.39 درصد رشد در اهدای بانوان مشاهده می شود.

 

مدیرکل انتقال خون استان بیان داشت: با توجه به اینکه نیاز همیشگی به خون وجود دارد، از مردم تقاضا داریم که در سال 1400 نیز مانند سالهای گذشته با اهدای خون یاریگر بیماران نیازمند به خون باشند.

 

انتهای پیام. / رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک