چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۷۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ساعت ۱۳:۵۱
سرپرست میراث فرهنگی فاروج:

۳۱ اثر تاریخی فاروج ثبت ملی شد

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فاروج گفت: از ۲۹۰ اثر شناسایی شده، ۳۱ اثر تاریخی در شهرستان در بخش های مختلف به ثبت ملی رسیده است.
۳۱ اثر تاریخی فاروج ثبت ملی شد,

به گزارش صبح فاروج، حمزه کاووسی سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فاروج گفت: حمام تاریخی روستای چری، آخرین اثر تاریخی به ثبت رسیده است که مربوط به سال 98 بوده و پیش از آن خانه دختر روستای چری هم در زمره آثار تاریخی ثبتی قرار گرفته بود.

سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فاروج، 31 اثر تاریخی ثبت شده را شامل، بناهایی همچون مسجد و حمام روستای استاد، حمام دوره قاجار شهر فاروج، قلعه علی آباد روستای یام، تپه تاریخی این روستا، درختان گردو در پرکار، قره گل و زینکانلو دنده نقاب، تپه جعفر آباد و تپه های امام مرشد  و... عنوان کرد و افزود: سال گذشته مرمت حمام قدیمی شهر فاروج که کاربری موزه یافته، انجام شد و این فضا دارای غرفه های مختلفی همچون سربینه، «سرحمومی»، عطاری، باستان شناسی، غرفه انگور، شیرواره «آلچیق»، غرفه صنایع دستی  و... است که توانمندی های شهرستان را معرفی می کند.

وی از صدور 80 مجوز صنایع دستی در سال گذشته خبرداد و افزود: پنج نفر هر کدام به مبلغ 100میلیون ریال تسهیلات در این بخش دریافت کردند.

 

انتهای پیام/ شبستان

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک