چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ساعت ۱۰:۱۹

‌رئیس دادگستری استان خوزستان: عوامل تجزیه‌طلب و معاند ‌از اعتراضات به حق مردم خوزستان سوء‌استفاده کردند

گروه استان‌ها ـ رئیس کل دادگستری خوزستان با ‌اشاره به آزادی تعداد دیگری از معترضین حوادث خوزستان گفت: در همین حال رسیدگی و برخورد با عوامل تجزیه‌طلب و معاند که تلاش داشتند از اعتراضات به حق مردم سوء استفاده کنند با جدیت انجام خواهد شد.
‌رئیس دادگستری استان خوزستان: عوامل تجزیه‌طلب و معاند ‌از اعتراضات به حق مردم خوزستان سوء‌استفاده کردند,

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین صادق مرادی ‌با حضور در شهر الهایی ‌به فعالیت‌های اجرایی و عمرانی صورت گرفته از سوی گروه‌های جهادی در مناطق مختلف از جمله روستا‌های شهر ال‌هایی اشاره کرد و اظهار داشت: این گروه‌های جهادی چشم و گوش مسئولان به خصوص دستگاه قضائی هستند و از آنجایی که در جریان اعتراضات، تعدادی از معترضان در این منطقه (شهر الهایی) بازداشت شدند، این افراد با توصیه و شهادت مسئولان گروه جهادی مستقر در روستا‌های الهایی، آزاد شدند.

وی بیان داشت: در همین حال رسیدگی و برخورد با عوامل تجزیه‌طلب و معاند که تلاش داشتند از اعتراضات بحق مردم سوء استفاده کنند نیز با جدیت انجام خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه از جهادکشاورزی باید آموزش‌های لازم را به کشاورزان ارائه کند گفت: شلتوک کاری از جمله کشت‌هایی است که منابع آبی زیادی را نیاز دارد در صورتی که خشکه کاری می‌تواند در کاهش مصرف آب تاثیرگذار باشد.

رئیس کل دادگستری خوزستان یادآورشد: با رهاسازی آب از سدها، بخشی از منابع ذخیره شده ویژه پاییز نیز مورد استفاده قرار گرفته است؛ با این وجود طی روز‌های آینده آب به نخلستان‌های منطقه ال‌هایی خواهد رسید.

مرادی در خصوص بهبود وضعیت آب شرب شهر الهایی بیان داشت: در این رابطه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منابع اعتباری بسیار خوبی را پیش بینی کرده است و با همکاری دولت تلاش‌ها برای پایداری هرچه بیشتر آب شرب منطقه ادامه دارد.

وی بیان داشت: در این زمینه نیز، شرکت آب و فاضلاب خوزستان قول داده طی برنامه زمان‌بندی شده، وضعیت آب شرب منطقه ال‌هایی را بهبود بخشد.

در جریان این دیدار اهالی منطقه ال‌هایی از اقدامات دستگاه قضایی به منظور آزادی فوری معترضین و همچنین پرداخت مطالبات مردم در زمینه خسارات سیل سال 98 قدردانی کردند.

گفتنی است، در پی دستور ریاست قوه قضاییه به رئیس کل دادگستری خوزستان مبنی بر فراهم شدن هر چه سریع‌تر زمینه آزادی کسانی که در جریان اتفاقات روز‌های اخیر صرفاً به خاطر اعتراض تحت نظر قرار گرفته‌اند، رئیس کل دادگستری استان خوزستان بلافاصله به بررسی پرونده‌های بازداشت‌شدگان پرداخت و دستورات لازم را برای آزادی این دست از معترضین صادر کرد.

در همین زمینه تعدادی از معترضین در چند روز گذشته آزاد شده‌اند.

انتهای پیام/ش

 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک