چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ساعت ۲۲:۱

قدرت انتقال دلتا ۶۰ درصد بیشتر از واریانت های قبلی است

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: پیک پنجم موج بسیار بزرگی است و متأسفانه هر روز رکوردهای جدیدی ثبت می کنیم.
قدرت انتقال دلتا ۶۰ درصد بیشتر از واریانت های قبلی است,

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر فتوحی، با اشاره به پیک پنجم کرونا، افزود: متأسفانه هر روز رکوردهای جدیدی چه از نظر تعداد مراجعه کنندگان، تعداد بستری و حتی آمار مرگ و میر بیماران ثبت می‌کنیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: ویروس کرونا از ابتدا سرعت انتقال بالایی داشت و این سرعت بعد از حدود یک سال و نیم دو برابر شده است.

وی افزود: می‌توان گفت قدرت انتقال واریانت دلتا ۶۰ درصد بیشتر از واریانت آلفا و همچنین دو برابر واریانت اصلی است که از چین خارج شده است.

فتوحی گفت: این سرعت انتقال، منجر به درگیری‌های بیشتری در خانواده‌ها و به خصوص اطفال شده است.

وی به راه‌حل اصلی ایجاد ایمنی اشاره کرد و افزود: ایمنی یا عمدتاً از طریق واکسن تحقق پیدا می‌کند و یا از طریق ابتلاء و تعادل بین اینکه چه نسبتی از مردم ایمنی به دست می‌آورند. از طریق ابتلاء و یا واکسن و رفتاری که ویروس در ایجاد واریانت های جدید خواهد کرد، تعیین‌کننده افق یکی دو سال آینده خواهد بود.

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در پیک پنجم، نظام سلامت و کادر درمان تجربه بهتری در مدیریت بیماری کووید ۱۹ پیداکرده‌اند و در مجموع شاهد کشندگی کمتری نسبت به پیک‌های قبلی هستیم. امیدواریم با واکسینه کردن به‌موقع افراد، عواقب ابتلاء را کمتر کنیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک