چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ساعت ۱۴:۰

ورود دانشگاه آزاد در موضوع واکسیناسیون/ بسیاری از نیازهای دوران کرونا در داخل کشور تأمین شد

گروه استان‌ها ـ معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد با اشاره به مشارکت این دانشگاه در موضوع واکسیناسیون گفت: بسیاری از نیازهای کشور در داخل تأمین شد.
ورود دانشگاه آزاد در موضوع واکسیناسیون/ بسیاری از نیازهای دوران کرونا در داخل کشور تأمین شد,

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علاءالدین بروجردی صبح امروز در جلسه هیئت امنای استانی در دانشگاه آزاد اسلامی رشت "دانش" را مایه اقتدار و یک ضرورت جدی ملی دانست و اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی و نظریه رهبر معظم انقلاب، تقویت هرچه بیشتر سطح علم و دانش است.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با وجود همه سختی‌ها اما گام‌های مؤثری در عرصه تقویت علم و دانش برداشته شد تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با برخورداری از 40 درصد از ظرفیت آموزش عالی کشور نقش مهمی در این عرصه دارد.

بروجردی افزود: مدعیان علم دنیا همچون آمریکا امروز عامل جدی مبارزه با علم هستند و زمانی که رهبر معظم انقلاب تأکید به استفاده از دانش هسته‌ای در کشورمان داشتند، آمریکایی‌ها به‌دنبال محرومیت ما از این دانش بودند اما این ما بودیم که پیروزِ این مصاف سخت شدیم و به غنی‌سازی اورانیوم و موفقیت‌های بسیاری در این عرصه رسیدیم.

وی با اشاره به توانمندی‌های کشورمان در عرصه نظامی تصریح کرد: بسیاری از شهرهای کشور در دوران دفاع مقدس توسط رژیم بعث موشک‌باران می‌شد و توان مقابله نداشتیم اما امروز جزو چند قدرت موشک‌ساز نقطه‌زن دنیا هستیم و این نشان‌دهنده توانمندی کشورمان در این حوزه است.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی تأثیرگذاری دانشگاه در تحولات جامعه را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه "امروز کشورمان از یک امنیت پایدار ارزشمند برخوردار است" اضافه کرد: تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه و تأمین نیازهای کارخانجات توسط دانشگاه یکی از ضروریات است.

بروجردی با یادآوری اینکه بسیاری از نیازهای کشور در دوران تحریم و کرونا در داخل کشور تأمین شده است خاطرنشان کرد: ورود دانشگاه برای افزایش سرعت واکسیناسیون و همچنین مشارکت ملی در امر واکسیناسیون و مبارزه با کرونا در این دوران بسیار تأثیرگذار بوده است.

وی راجع به سیاست دانشگاه آزاد در عرصه بین‌الملل ابراز داشت: به‌دنبال راه‌اندازی‌ دانشگاه‌ در صنعای یمن، سوریه و کشورهای مختلف دنیا هستیم و این امر در مقابله با نقشه‌های شوم دشمنان اثرگذار است.

استاندار گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان مولود انقلاب امروز دارای شبکه گسترده‌ای در سطح کشور است اظهار داشت: این دانشگاه همواره در تحکیم زنجیره تعلیم و امر آموزش و پرورش و همچنین ارتقاء سطح علمی و آموزشی در سطح کشور تأثیرگذار بوده است.

ارسلان زارع با اشاره به اهمیت تربیت نیروی انسانی و ارتقاء شاخص‌های علمی و فرهنگی در جامعه خاطرنشان کرد: بسیاری از شاخص‌های علمی از سال گذشته تاکنون با وجود شرایط سخت کرونا ارتقاء پیدا کرده است و این حاصل زحمات دانشگاهیان و هیئت امنا است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان درباره تأثیرگذاری مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها در مسیر توسعه علمی کشور بیان کرد: موضوع کارآفرینی، خلاقیت، اشتغال و توسعه در سال‌های اخیر به‌ویژه‌ 5 سال اخیر مورد توجه دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید بتوانند کارآفرین و برای توسعه و اشتغال نقش‌آفرین باشند تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همواره سیاست راهبردی اقتصاد مقاومتی را علاج دانستند و این مهم جز با توسعه تولید محقق نمی‌شود و دانشگاه‌ها در این مسیر بسیار می‌توانند تأثیرگذار باشند.

استاندار گیلان با اشاره به توجه بیشتر مردم به دانشگاه و مراکز آموزش عالی ابراز کرد: در شرایط فعلی باید بتوانیم زمینه ارتقاء شاخص‌ها را با مدیریت مصرف از منابع فراهم کنیم.

انتهای پیام/612/ش+

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک