یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ساعت ۸:۲۰

وضعیت رعایت پروتکل‌ها خطرناک است/۶۱ میلیون نفر باید واکسن بزنند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط با وضعیت ویروس دلتا در کشور نکاتی را متذکر شد.
وضعیت رعایت پروتکل‌ها خطرناک است/۶۱ میلیون نفر باید واکسن بزنند,

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی، بعد از ظهر یکشنبه در ارتباط زنده تلویزیونی، گفت: متأسفانه روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در وضعیت خطرناکی قرار دارد و به طور میانگین ۳۷.۴ درصد فقط پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

وی افزود: در تهران میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۴۴ درصد است، در سیستان و بلوچستان ۲۷ درصد، هرمزگان ۳۵ درصد و…، است که نشان می‌دهد شرایط خوبی نداریم و اگر میزان رعایت پروتکل‌ها به بالای ۸۰ درصد نرسد، اوضاع همچنان خطرناک خواهد بود.

رئیسی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در راستای کنترل بیماری کرونا در کشور، گفت: از نیمه فروردین به این طرف در قالب طرح شهید سلیمانی، ۴ میلیون و ۷۱۲ هزار تست پی سی آر و ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تست رپید انجام شده است که ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تست مثبت شده است.

وی افزود: تاکنون ۹ میلیون و ۶۴۱ هزار مورد رهگیری در قالب طرح شهید سلیمانی انجام شده است که نشان می‌دهد این طرح متوقف نبوده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه به روند واکسیناسیون در کشور اشاره کرد و گفت: جمعیت هدف ما ۶۱ میلیون و ۱۹۰ هزار نفر است که تاکنون ۱۹ میلیون و ۱۱۴ هزار تزریق صورت گرفته است.

وی افزود: بر اساس نوبت اول تزریق، می‌توان گفت که ۲۴.۴ درصد جمعیت هدف نوبت اول واکسن را دریافت کرده اند.

رئیسی با اعلام ۵ میلیون موجودی واکسن در کشور، گفت: این میزان واکسن برای ۱۰ روز تزریق است.

وی با اعلام اینکه ۸۱ درصد از جمعیت بالای ۸۵ سال تاکنون واکسن دریافت کرده اند، افزود: ۷۵ درصد جمعیت بالای ۸۰ سال و ۱۵ درصد جمعیت سنی ۴۰ تا ۴۴ سال، تاکنون واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

رئیسی در ارتباط با وضعیت بازگشایی مدارس با حضور دانش آموزان، گفت: در نشستی که با حضور مسئولان مربوط برگزار شد قرار شد درصورتی که بتوانیم واکسن برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال که بیماری زمینه‌ای دارند از چین و کوبا تهیه کنیم امید به بازگشایی ایمن مدارس وجود خواهد داشت.

وی افزود: تا دوم شهریور حدود هشت میلیون به طور قطعی واکسن به دست ما می‌رسد و تا پایان شهریور نیز ۲۴ تا ۲۵ میلیون به صورت قطعی واکسن وارد خواهد شد به این صورت که از الان تا پایان شهریور بیش از ۳۰ میلیون دز واکسن خواهیم داشت که همه کارهای آن و تأمین ارز آن انجام شده است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک