یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ساعت ۱۲:۳۰

توجه به ترویج فرزندآوری و موضوع جمعیت اولویت اصلی هیئت‌ها باشد

وبینار «هیئت و مسئله‌ جمعیت» با حضور کارشناسان برگزار شد و بر اثرگذاری توجه هیئت های مذهبی به موضوع کاهش جمعیت و لزوم پرداختن به این امر تاکید شد.
توجه به ترویج فرزندآوری و موضوع جمعیت اولویت اصلی هیئت‌ها باشد,

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، وبینار «هیئت و مسأله جمعیت» با بررسی ظرفیت‌های هیئت در کمک به مسأله جمعیت و فرزندآوری برگزار شد.

این نشست به همت مجمع ملی فعالان جمعیّت و با همکاری مؤسسه فرهنگی اندیشه مسطور و جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی با حضور زهرا موحدی‌نیا کارشناس دفتر زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام سیدحسین موسوی کارشناس مسائل فرهنگی و کارشناس مجری حجت الاسلام مسلم منفرد عضو شورای راهبردی مجمع ملی فعالان جمعیت برگزار شد.

در این وبینار حجت الاسلام سید حسین موسوی با اشاره به اینکه تمام مأموریت هیئات مذهبی خلاصه در برگزاری مراسمات نمی‌شود گفت: هیئت، کارخانه انسان سازی و دانشگاهی جهت تربیت انسان است. این تربیت یافتگی در عرصه‌های مختلف اجتماعی باید ظهور و بروز پیدا کند به این معنا که هرگاه جامعه و نظام توحیدی نیاز و مسئله‌ای داشت، این هیئت فعالانه ورود کند و تلاش کند آن مسئله حل شود.

وی افزود: در چند سال گذشته به لطف خدا هیئات مذهبی در برخی از عرصه‌ها ورود کردند مثلاً در خدمات اجتماعی از جمله بحران زلزله کرمانشاه ورود کردند و اوج ورود هیأت مذهبی در اربعین بود نیز که شاهد این جریان بودیم.

این کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به اینکه امروزه مسئله جمعیت یکی از مهم‌ترین و بحرانی‌ترین مسائل کشور است گفت: هیئت مذهبی به عنوان یک نهاد مردمی وظیفه دارد به این موضوع ورود کند؛ چراکه کربلای امروز یعنی فهمیدن اولویت‌های زمان و اولویت و فوریت امروز بحث فرزندآوری است. ما اگر می‌خواهیم به اباعبدالله برسیم یکی از مصادیق اصلی این موضوع پرداختن جدی هیئات به ازدواج جوانان و فرزندآوری است.

در ادامه زهرا موحدی نیا با تاکید بر اینکه بحران جمعیت تنها گریبان‌گیر ایران نیست بلکه تمام دنیا گرفتار آن هستند، گفت: کشورهای غربی و شرقی با وجود بسته‌های تشویقی که داشته‌اند نسبت به رشد فرزندآوری توفیقی نداشتند چرا که روح حاکم در این جوامع روح اومانیسم، فرد گرایی و لذت گرایی است و همه این موانع نمی‌گذارند جامعه به سمت قبول زحمت فرزند برود.

وی ادامه داد: این کشورها به خاطر روح فرهنگی نتوانستند توفیقی داشته باشند اما حالا ما باید به کشور خود و جامعه خود نگاه کنیم. جامعه ما در بحث مذهب تفاوت زیادی با سایر کشورها دارد و آن نقطه کلیدی پرچم اباعبدالله است. اصلاً همان چیزی که ما برایش انقلاب کردیم همان مردمی که کوچک‌ترین حقوق شهروندی را نداشتند در این مجلس اباعبدالله در هیأت قیام کردند و این همان برگ برنده ماست.

کارشناس دفتر زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بالاترین سطح اثرگذاری، اثرگذاری بر قلوب است که نه تنها عمیق، بلکه تأثیر گذار هم هست. اثرگذاری در دهه اول محرم و البته کل ماه محرم و صفر می‌تواند فرصتی باشد که بحث جمعیت به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مورد توجه واقع شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک