یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ساعت ۲۰:۱

واکنش هلال احمر به ویدیوی "ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا"

در پی انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا، سخنگوی جمعیت هلال احمر، گفت: این محموله واکسن ترانزیت از چین به سمت ونزوئلا بوده و متعلق به ایران نبوده است.
واکنش هلال احمر به ویدیوی "ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا",

محمدحسن قوسیان مقدم در گفت و گو با ایسنا، درباره انتشار ویدیویی در فضای مجازی مبنی بر ارسال محموله ۳۰ میلیونی واکسن به ونزوئلا، گفت: باید توجه کرد که محموله ای که در این فیلم مشاهده می شود، محموله ترانزیتی بوده است. به هر حال فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) یک فرودگاه بین المللی است. از طرفی ما در خاورمیانه قرار داریم و وقتی بین شرق و غرب عالم محموله ای جابجا می شود و  محموله ای از شرق به سمت غرب جابجا می شود، از ایران می رود.

وی افزود: این محموله واکسن، محموله ترانزیتی بوده و متعلق به ایران نبوده است. اتفاقا در کلیپ هم اگر مشاهده کنید، روی آن نوشته چین- ونزوئلا. بنابراین این محموله از چین آمده و داشته به سمت ونزوئلا میرفته است.

قوسیان مقدم ادامه داد: به هر حال زنجیره سرمای دارو و واکسن باید حفظ شود. بنابراین این محموله واکسن اصلا متعلق به هلال احمر یا ایران نبود، بلکه محموله ترانزیتی از چین بوده که برای ونزوئلا ارسال می شده است. در عین حال ۱۰ جعبه واکسن می شود، شامل یک میلیون واکسن است، اما در این فیلم سه جعبه نشان داده اند و اعلام کرده اند که ۳۰ میلیون واکسن بوده است که حتی میزان آن هم درست نیست.

وی تاکید کرد: بنابراین این محموله واکسن ترانزیت از چین به سمت ونزوئلا بوده و متعلق به ایران نبوده است. در عین حال غربی ها فکر می کنند، از آنجایی که خودشان محموله کشورهای دیگر را ضبط می کنند، ما هم در ایران باید محموله کشورهای دیگر را ضبط کنیم، اما نمی توان محموله کشور دیگر را دریافت کرد. بنابراین مبداء این محموله چین و مقصدش ونزوئلا بوده است.

انتهای پیام 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک