دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۴۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ساعت ۱۳:۲

آینده خوبی از کرونا در کشور ندارم/صف مرغ عامل انتقال ویروس

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، گفت: با توجه به رفتارهای بهداشتی برخی از هموطنان، آینده خوبی از وضعیت کرونا در کشور ندارم.
آینده خوبی از کرونا در کشور ندارم/صف مرغ عامل انتقال ویروس,

ایرج خسرونیا، در گفتگو با خبرنگار مهر، به وضعیت کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: آینده خوبی برای کنترل کرونا در کشور پیش بینی نمی‌کنم، زیرا رفتار بهداشتی برخی از هموطنان باعث گسترش و سرایت بیماری می‌شود.

وی گفت: به محض اینکه دولت برای مقابله با کرونا، تعطیلی اعلام می‌کند، می‌بینیم که عده‌ای بار سفر می‌بندند و مهمانی و دورهمی می‌گیرند. همه این رفتارها منجر به شیوع بیماری می‌شود و در نتیجه نمی‌توان با این وضعیت، آینده خوبی برای کرونا در کشور متصور بود.

خسرونیا، تزریق بودجه به وزارت بهداشت برای خرید هر چه بیشتر واکسن را مور اشاره قرار داد و افزود: تنها اقدام وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا، سرعت بخشیدن به واکسیناسیون است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، به اقداماتی که دولت می‌تواند در کنار واکسیناسیون برای کنترل بیماری انجام دهد، اشاره کرد و گفت: دولت برای آن دسته از افراد جامعه که از وضع مالی خوبی برخوردار نیستند، ماسک و تغذیه رایگان اختصاص دهد.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم به کسانی که محتاج نان شب هستند بگوییم در خانه بمانید. باید از این افراد حمایت شود و مواد غذایی رایگان در اختیار آنها قرار دهیم.

خسرونیا گفت: صف‌های تهیه ارزاق هم یکی از راه‌های انتقال ویروس است که دولت باید برای آن تدبیری بیاندیشد. صف مرغ در شهرستان‌ها یکی از مکان‌های انتقال و گسترش ویروس است.

وی افزود: قطعاً تعداد کسانی که می‌بایست حمایت شوند، آنقدر نیست که دولت نتواند انجام دهد. بنابراین، باید برای حمایت از آنها اقدام کرد تا در خانه بمانند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک