یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۴۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ساعت ۱۳:۵۹

وضعیت بغرنج تولیدکنندگان لوازم‌التحریر/۳۰ درصد بازار فعال بود

رئیس اتحادیه نوشت افزار تهران با بیان اینکه طی دو سال اخیر بازار در رکود ۷۰ درصدی بوده است، گفت: اگر امسال فکری به حال حوزه نوشت افزار نشود، ریزش شدیدی در این بخش خواهیم داشت.
وضعیت بغرنج تولیدکنندگان لوازم‌التحریر/۳۰ درصد بازار فعال بود,

موسی فرزانیان در مورد وضعیت بازار نوشت افزار، اظهار داشت: تهیه نوشت افزار با نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید یکی از اولویت‌های اصلی خانواده‌هاست اما در شرایط کرونایی بازار نوشت افزار مانند سنوات گذشته نیست و طی دو سال اخیر بازار در رکود ۷۰ درصدی بوده است.

رئیس اتحادیه نوشت افزار تهران افزود: مدارس و آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها به صورت حضوری فعال نبوده‌اند و در این شرایط واحدهای صنفی و تولیدکنندگان با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند و اغلب واحدهای تولیدی کارکنان خود را تعدیل و یا شیفت کاری را کم کرده‌اند.

وی ادامه داد: متأسفانه تاکنون هیچ تسهیلاتی به حوزه نوشت افزار و لوازم التحریر تخصیص داده نشده است. طی دو سال گذشته با وجود مشکلات فراوان اما هیچ حمایت بیمه‌ای، مالیاتی و بانکی از این صنف صورت نگرفته است.

فرزانیان گفت: در تهران ۲ هزار پروانه صنفی لوازم التحریر و حدود ۵ هزار واحد صنفی کتابفروشی داریم. در کل کشور نیز تقریباً ۲۵ تا ۳۰ هزار واحد صنفی در حال فعالیت هستند اما طی دو سال گذشته هیچ توجهی به این واحدها نشد و بسیاری از این واحدها مجبور به تغییر شغل شدند.

رئیس اتحادیه نوشت افزار تهران اظهار داشت: واحدهای تولیدی و توزیعی نوشت افزار امیدوار هستند امسال با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها رکود از بازار برچیده شود، در غیر این صورت ریزش شدیدی در این بخش خواهیم داشت چراکه تولیدکننده جنس را تولید کرده که به فروش برساند اما تقاضای زیادی برای نوشت افزار نیست و تولیدکنندگان برای نقد کردن تولیدات، در مضیقه هستند.

وی گفت: طی این دو سال بارها به متولیان اعلام کردیم که وضعیت حوزه نوشت افزار بغرنج است اما هیچ توجهی نشد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک