یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۴۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ساعت ۱۰:۳۰

فروش چاتری به بلیت‌های اربعین باز شد/عدم امکان خرید با نرخ مصوب

در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز فروش بلیت پروازهای اربعین خبر می دهد اما ایرلاین ها با تعلل حاضر به آپدیت سیستم های فروش بلیت خود نیستند.
فروش چاتری به بلیت‌های اربعین باز شد/عدم امکان خرید با نرخ مصوب,

در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه‌ای از آغاز فروش پروازهای اربعین در دفاتر فروش بلیت (آژانس‌ها) و وب سایت شرکت‌های هواپیمایی خبر داده، اما نه آژانس‌ها بلیت پروازهای اربعین با نرخ ۵ میلیون تومان (رفت و برگشت) را عرضه می‌کنند و نه وب سایت شرکت‌های هواپیمایی.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، تنها آن دسته از متقاضیانی که در سامانه سماح نام نویسی و اقدام به دریافت ویزا کرده‌اند، می‌توانند بلیت تهیه کنند و علت تأخیر در آغاز فروش بلیت پروازهای اربعین، ارسال با تأخیر لیست زائران ویزادار (زائرانی که طی همین روزها برایشان ویزا صادر شده است) به ایرلاین‌ها بود.

مقام مسئول سازمان هواپیمایی: لیست سماح امروز به ایرلاین‌ها ابلاغ شد

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری به خبرنگار مهر اعلام کرد: سازمان حج و زیارت به عنوان متولی سامانه سماح لیست مسافران و زائران اربعین حسینی (ع) را ظهر امروز به شرکت‌های هواپیمایی ارسال کرده است.

باز هم پای منافع چارترکننده ها در میان است؟

به گفته این مقام مسئول، ایرلاین‌ها تخلف نکرده‌اند اما در اجرای این مصوبه تعلل می‌کنند و با تأخیر در حال باز کردن فروش سیستمی هستند.

برخی دفاتر آژانس‌های هواپیمایی نیز به خبرنگار مهر گفتند احتمال اینکه ایرلاین‌ها بلیت پروازهای اربعین را به صورت چارتری در اختیار آژانس‌ها و چارترکننده ها قرار دهند، بسیار زیاد است.

به خصوص که در نشست مدیران سازمان هواپیمایی کشوری با شرکت‌های هواپیمایی، ممنوعیتی در این خصوص به ایرلاین‌ها ابلاغ نشد.

پرواز چارتری بازگشت از نجف به تهران برای فردا: زیر ۵۰۰ هزار تومان!

در حال حاضر برخی ایرلاین‌ها بلیت برگشت نجف به تهران برای پرواز فردا دوشنبه ۲۹ شهریور را به دلیل نبود تقاضای سفر تا ۴۸۵ هزار تومان هم کاهش داده‌اند؛ البته این وضعیت برای پروازهای چارتری است و چارترکننده برای جذب مسافر، قیمت‌ها را حتی از نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشوری برای پروازهای یک طرفه اربعین که ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، تا یک سوم کمتر عرضه می‌کند.

مشکل زائران اربعین برای خرید بلیت با نرخ مصوب

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک