یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ساعت ۱۳:۳۵

پیشکسوتان جبهه و جنگ در شهرستان مانه وسملقان تکریم شدند

آیین تجلیل از ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس صبح امروز در فرمانداری شهرستان مانه و سملقان برگزار شد.
پیشکسوتان جبهه و جنگ در شهرستان مانه وسملقان تکریم شدند,

به گزارش عصراترک از مانه و سملقان،  تجلیل از ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس صبح امروز در فرمانداری شهرستان مانه و سملقان با حضور امام جمعه شهرستان و فرماندار و مسئولین نظامی و انتظامی و برخی دیگر مسئولین ادارات و جمعی از پیشکسوتان جبهه و جنگ‌برگزار شد و از جمعی از پیشکسوتان تقدیر شد.

در این مراسم برخی از پیشکسوتان به ارائه سخنان و خاطره گویی پراختند.

امام جمعه آشخانه در این آیین به یکی از خطبه های امیرالمومنین علیه السلام اشاره کرد و گفت: خداوند جهاد را دری از درهای بهشت قرار داده و هر کس میخواهد وارد بهشت شود از این در زودتر وارد می شود و به مدارج بالایی از جهاد می رسد.کسانی که درجهاد شرکت می کنند جزء اولیاء خاص خدا هستند.

حجت‌الاسلام محمدجواد شریعتی نژاد،  چرایی واژه مقدس را برای دفاع مقدس تبیین کرد و اظهارداشت: جنگ در بسیاری از کشورهای دنیا اتفاق افتاده است اما ماجنگ را شروع نکردیم جنگ را به ما تحمیل کردند ما هیچموقع دنبال جنگ افروزی نبودیم؛ ولی در این جنگی که بر ما تحمیل شد مردانه وارد میدان شدیم.

وی تصریح کرد: جنگ‌هشت ساله ما پیوست معنوی داشت چراکه لایه پر رنگی از معنویت در جبهه جنگ بود که هزاران پیشکسوت جبهه و جنگ برآن صحه می گذارند‌‌.

شریعتی نژاد با بیان اینکه هرمتر از جبهه های مقدس دفاع  خاطرات فراوانی دارد؛ خاطرنشان کرد: خاطرات شیرین، خاطرات اخلاقی، خاطرات معنوی، خاطرات فکاهی و‌‌‌‌..‌ جبهه وجنگ‌ تلخ نبود بلکه شیرین بود، معنویت در لایه های جبهه و جنگ فوران می زد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک