یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ساعت ۱۲:۵

ماجرای خروج برخی اتوبوس‌ها از مرز مهران چیست؟

حجت الاسلام صدارت گفت: در شهرهای مرزی زیرساخت‌های لازم برای زوار فراهم نیست، مساجد به خاطر کرونا بسته هستند و فضایی برای زوار تدارک دیده نشده است و مردم باید به این نکته توجه کنند.
ماجرای خروج برخی اتوبوس‌ها از مرز مهران چیست؟,

حجت الاسلام محمد صدارت رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شرایط کنونی مرز مهران و شایعات فضای مجازی مبنی بر باز شدن این مرز در ساعاتی از روز اظهار داشت: همانگونه که اعلام شده مرز زمینی بسته است، به تبع آن ورود به شهرهای مرزی نیز ممنوع و از مردم خواسته شده به سمت شهرهای مرزی حرکت نکنند.

وی افزود: اگر مردم به سمت شهرهای مرزی حرکت کنند با توجه به اینکه نمی‌توانند از مرز عبور کنند ازدحام و تجمع اتفاق می‌افتد و خطر این تجمع گسترش شیوع کرونا خواهد بود به همین خاطر اعلام شده کسی به شهرهای مرزی سفر نکند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران به شایعات فضای مجازی اشاره و عنوان کرد: مشکلی که وجود دارد این است که در فضای مجازی شایعاتی در خصوص باز شدن مرزها حتی به صورت ساعتی در روز منتشر می‌شود، این قسم شایعات باعث می‌شود برخی از مردم فریب خورده و به سمت مرز حرکت کنند و یا شایعه می‌کنند که با هماهنگی عراق از فردا مرز باز می‌شود، با اینکه مسیر بسته است و پلیس مانع ورود مردم به شهرهای مرزی می‌شود، باز هم این شایعات مردم را به سمت مرز می‌کشاند.

صدارت با بیان اینکه تجمع مردم نسبت به سال گذشته کمتر است، گفت: مشکل دیگری که وجود دارد این است که در شهرهای مرزی زیرساخت‌های لازم برای زوار فراهم نیست، مساجد به خاطر کرونا بسته هستند و فضایی برای زوار تدارک دیده نشده است و مردم باید به این نکته توجه کنند.

حجت الاسلام صدارت ادامه داد: مشکل دیگری که وجود دارد این است که وقتی در اخبار اعلام می‌کنند مرز بسته است از استثنائات این مسئله چیزی نمی‌گویند. مرز زمینی ایران از سال ۹۸ به خاطر کرونا بسته است و تنها به صورت موردی و در موارد استثنا باز می‌شود. استثنائات عبور از مرز زمینی شامل افراد دو تابعیتی، افرادی که برای تحصیل یا کار در کشور عراق اقامت دارند و افرادی که موافقت‌نامه عراقی در دست دارند، می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران ادامه داد: مشکل اینجاست که در اخبار قانون کلی بیان شده و صحبتی از استثنائات نمی‌شود، به همین خاطر وقتی مردم خود را به مرز می‌رسانند و می‌بینند عده‌ای از مرز عبور می‌کنند ناراحت می‌شوند و گمان می‌کنند در این قضیه تبعیض وجود دارد؛ بنابراین مشکل در این بخش اطلاع رسانی است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک