یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ساعت ۸:۴۶

هر ماه تاخیر درمان سرطان خطر مرگ را ۱۰ درصد افزایش می دهد

خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان به ازای هر ماه تاخیر در روند درمان تا ۱۰ درصد افزایش می یابد.
هر ماه تاخیر درمان سرطان خطر مرگ را ۱۰ درصد افزایش می دهد,

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از دیلی میل، در پی بروز پاندمی کووید ۱۹ در جهان و تعویق در روند درمان این گروه از بیماران، متخصصان و محققان ابراز نگرانی کرده اند.

بر اساس بزرگترین مطالعه‌ای که تاکنون در مورد این پدیده انجام شده است، خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان تا ۱۰ درصد به ازای هر ماه تعویق افزایش می‌یابد.

این گزارش نشان می‌دهد که چگونه اختلال در خدمات سرطان در طول پاندمی کووید ۱۹ جان هزاران نفر را خواهد گرفت.

محققان دانشکده بهداشت و خدمات پزشکی بریتانیا که از داده‌های ۱.۲ میلیون بیمار در سراسر جهان استفاده کردند، پی بردند که به تعویق انداختن درمان تنها به مدت یک ماه خطر مرگ را تا ۱۰ درصد افزایش می‌دهد. شانس زنده ماندن با درمان‌های طولانی مدت مانند جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی کاهش می‌یابد.

به عنوان مثال، تأخیر دو ماهه در جراحی سرطان سینه خطر مرگ را ۱۷ درصد افزایش می‌دهد، در حالی که سه ماه تعویق، ۲۶ درصد خطر را افزایش می‌دهد.

به گفته محققان، هیچ زمان ایمنی وجود ندارد که بتوان درمان را به تعویق انداخت، و ضروری است که درمان را در اسرع وقت پس از تشخیص شروع کرد.

این پژوهش، تحقیقات روی بیماران مبتلا به هفت نوع سرطان مثانه، سینه، روده بزرگ، راست روده، ریه، گردنه رحم و سر و گردن را مورد بررسی قرار داد.

دکتر «تیموتی هانا»، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «تاخیر چهار هفته‌ای در درمان با افزایش مرگ و میر در همه انواع متداول درمان سرطان همراه است و تأخیرهای طولانی مدت به طور فزاینده ای مضر است.»

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک