یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۱۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۴۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ساعت ۱۰:۸

مجلس درباره ترک‌ فعل‌ها برای مقابله با کرونا تفحص می‌کند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: برای روشن شدن قصور‌های انجام شده در دولت گذشته برای واردات واکسن و داروهای مورد نیاز مقابله با کرونا اخیراً نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را کلید زده‌ اند.
مجلس درباره ترک‌ فعل‌ها برای مقابله با کرونا تفحص می‌کند,

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا در کشور ترک‌ فعل‌های به ویژه درباره واردات واکسن از سوی دولت گذشته رخ داده است، گفت: برای روشن شدن قصور‌های انجام شده در واردات واکسن و داروهای مورد نیاز مقابله با کرونا اخیراً نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را کلید زده‌ اند.

وی اعلام اینکه این طرح که با امضاء بیش از 40 نماینده تقدیم هیئت رئیسه شده دارای محورهای مختلفی است، ادامه داد: دولت گذشته در برخی مواقع با عدم تدوین آیین‌نامه های لازم و اجرا نکردن قانون، استنکاف از اجرا و نقض قانون را مرتکب شده است که در قوانین برای این ترک فعل‌ها جرم‌ انگاری شده که قوه قضائیه قطعا باید به آنها رسیدگی کند.

نماینده شاهین شهر در مجلس با تاکید براینکه اخبار متعددی مبنی بر سوء مدیریت در مسأله مقابله با این ویروس کرونا در دولت دوازدهم دیده می‌شود، اضافه کرد:درباره مدیریت واکسناسیون آحاد جامعه و واردات واکسن نیز اخباری دال بر کم کاری‌‌های متعدد در دولت گزارش شده‌ است.

عضو هیئت رئیسه از طرفی در تخصیص ارز به واکسن کرونا کم کاری شده است، عنوان کرد: درباره نوع  مدیریت بیماری و تامین نیازهای دارویی در دولت گذشته اشکالاتی وجود داشته که نمایندگان به دنبال شناسایی افرادی هستند که در این زمینه کوتاهی داشته‌اند.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد:با توجه به گزارشاتی که درباره سوء مدیریت‌ها و ترک فعل‌های مختلف در مسأله مقابله با کرونا رخ داده است نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و ستاد مقابله کرونا شده‌اند تا در صورت وقوع تخلفات با خاطیان برخورد شود.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک