سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲/۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۵۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ساعت ۸:۰

ویزای سفر به عتبات عالیات عراق لغو شد!

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی دولت عراق، ویزای هوایی سفر به عراق لغو شد و ایران از این پس آماده اعزام زائران به عراق خواهد بود.
ویزای سفر به عتبات عالیات عراق لغو شد!,
علیرضا رشیدیان با اشاره به لغو  روادید برای سفر به عراق اظهار کرد: طبق بخشنامه‌ای که دولت عراق صادر کرده و به دست سفارت ایران نیز رسیده است، لغو رواید هوایی به صورت ورود یک ماهه به عراق قابل اجراست.

وی ادامه داد: ما نیز بر اساس این اطلاعیه با مسئولان دفاتر سازمان حج و زیارت در استان‌ها جلسه‌ای به صورت وبینار برگزار کردیم تا دفاتر خدمات زیارتی بر اساس نرم‌افزاری که برای ثبت‌نام و اعزام زائران آماده شده، توجیه شوند و دفتر سازمان حج و زیارت در عراق نیز برای آماده‌سازی ظرفیت‌های مسکن، حمل و نقل، تغذیه و تدارکات اقدام کنند و ظرفیتی را در ویترین نرم‌افزار قرار دهند تا دفاتر زیارتی بتوانند پاسخگوی زائران متقاضی باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه بر اساس قانون، اعزام زائران ایرانی به سفرهای زیارتی اعم از حج، عمره، سفر زیارتی به عراق و سوریه انحصاراً در اختیار سازمان حج و زیارت است، تصریح کرد: با توجه به اینکه محور ثبت‌نام زائران را به دفاتر خدمات زیارتی داده‌ایم و دیگر شرایط مانند گذشته نیست، متقاضیان می‌تواند به یکی از 2500 دفتر زیارتی که در سراسر کشور وجود دارد، مراجعه کنند و بسته‌هایی که بر اساس استاندارها و سلایق مختلف زائران ایرانی تعیین شده انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه آدرس دفاتر خدمات زیارتی دارای مجوز بند «پ» در سامانه سازمان حج و زیارت نیز درج شده است، گفت: برخی کاروان‌های ناشناخته و فاقد مجوز که با عنوان «آزاد‌بَر» اقدام به اعزام زائر می‌کنند، برخی زائران را در عراق رها کرده و باعث بروز مشکلاتی برای آنها شده‌اند؛ زائرانی داریم که در زندان عراق هستند و سفارت جمهوری اسلامی پیگیر آزادی آنهاست بنابراین زائران باید در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشند.

رشیدیان خاطرنشان کرد: فعلا اعزام زائران بدون ویزا از طریق هوایی است البته از دولت عراق می‌خواهیم حتی با تعیین سهمیه و ویزا مجوز اعزام‌های زمینی را هم آغاز کند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم با آمادگی دفاتر خدمات زیارتی که از فردا ایجاد می‌شود و آمادگی دفتر نمایندگی ایران در عراق برای هماهنگی هتل‌ها و سایر امکانات که چند روزی زمان می‌برد، ثبت‌نام زائران را آغاز کنیم.

به گفته رشیدیان، هنوز ظرفیت دقیقی برای اعزام زائران و شرایط واکسن اعلام نشده است البته در ایام اربعین بر اساس اعلام دفتر نخست‌وزیر عراق، زائران دارای ویزا، دو دوز واکسن و تست pcr منفی اجازه ورود به عراق داشتند اما توصیه ستاد ملی کرونا از هفته‌های گذشته این بود که همه پروازهای خارجی با در نظر گرفتن واکسینه‌ شدن افراد باشد با این حال تاکنون این شرط را از طریق ستاد کرونا و طرف عراقی دریافت نکرده‌ایم.

انتهای پیام/ تسنيم 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک